آخرین اخبار

سمینار بررسی تجارب استحكام بخشی ایوان غربی مجموعه جهانی تخت سلیمان با همکاری پایگاه جهانی تخت سلیمان، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی و دانشگاه ارومیه به کار خود پایان داد.

 

در این سمینار علمی، دکتر مظفر عباس زاده، مسئول پایگاه جهانی تخت سلیمان و عضو هیات علمی دانشکده معماری و هنر دانشگاه ارومیه تجارب عملیاتی پروژه استحکام بخشی تخت سلیمان را گزارش کرده و ضمن تاکید بر اهمیت علمی و تحقیقاتی این میراث ارزشمند استان، حضور دانشگاه ارومیه در پروژه فوق را پرثمر دانستند. همچنین جباری، مدیر کل اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی نیز به ایراد سخنرانی پرداخته و گزارشی از فعالیتهای این سازمان را به اطلاع رساندند.

 

 

در این نشست که با حضور پرشور دانشجویان رشته های عمران، معماری، مرمت ابنیه تاریخی و هنر همراه بود، دکتر Toralf Burkert عضو هیات علمی دانشگاه درسدن آلمان گزارش مبسوط و دقیقی از فعالیتهای وی و تیم همراه، در پروژه بزرگ استحکام بخشی ایوان غربی مجموعه تخت سلیمان ارایه نمود. انتقال تجربیات دانش بنیان در طی اجرای پروژه و گزارش مرحله به مرحله آن، مضمون سخنرانی علمی ایشان بود. در این طرح بزرگ، تعدادی از دانشجویان دانشگاه ارومیه نیز در قالب پروژه های تحقیقات و عملیاتی نقش داشته اند.

 

 در پایان، دکتر ناصر آق و دکتر علی محمدنیکبخت از طرف دانشگاه ارومیه و دفتر روابط بین الملل دانشگاه، از مجریان ایرانی و آلمانی پروژه قدردانی کرده و ضمن ابراز علاقه مندی بر همگرایی دو دانشگاه درسدن آلمان و دانشگاه ارومیه در انجام پروژه های مشابه، زمینه های همکاری در حوزه های انتقال فن آوری، تبادل دانشجو و انجام پروژه های مشترک بین المللی را متذکر شدند.