آخرین اخبار

باسمه تعالي
 
دانشجویان عزیز، دانشگاهیان گرامی
 
 در 16 آذر 1332 یعنی کمتر از 4 ماه بعد از کودتای آمریکایی 28 مرداد علیه دولت ملی و قانونی دکتر محمد مصدق و در آستانه ورود نیکسون به ایران, شاه با لشکر کشی به داخل دانشگاه تهران می خواست به دانشجویان چنگ و دندان نشان داده  آن ها را مرعوب قدرت خویش کند. در چنین روزی سه آذر اهورایی بنام های  قندچی و بزرگ نیا و شریعت رضوی در کنار کلاس درس بخون غلتیدند و آسمانی شدند. برخلاف تصور استبداد نه تنها دانشجو مرعوب نشد بلکه مبارزه با رژیم وابسته به امریکا را عمق بخشید. در  سال 1357 این خون های پاک و بناحق ریخته شده در رگ های یک ملت جریان پیدا کرده و بعد از  25 سال، خداوند سنت تغییر ناپذیر خود را عملی کرده با رهبری مردی الهی بساط رژیمی مستبد و وابسته به بیگانه را در هم پیچید.
 
امریکا اکنون همان امریکاست و همچنان خون ستمدیدگان و بیگناهان با نیرنگ و سلاح و عوامل او در دنیا به زمین ریخته می شود. امروز روزی است که با سلاح اتحاد و قدرت علم در مقابل زورگویی او باید ایستاد. عزیزان! علم قدرت می آورد و اتحاد ما را نفوذناپذیر می سازد.  اگر ایران پر افتخار، امروز با مشکلات عدیده و با تحریم امریکا دست و پنجه نرم می کند مجددا نگاه ها و امید ها به دانشگاه است دانشگاهی که برای حل مشکلات کشور راه حل داشته و باید داشته باشد. همه ساله در 16 آذر دانشجو و دانشگاه  نقش و جایگاه و اهمیت و رسالت خود را مورد بازبینی قرار می دهد. 
 
16 آذر روز مبارزه با وابستگی به بیگانه است روز جشن و پایکوبی نیست. روز توهین و حمله به دولت برخاسته از رای مردم نیز نیست. 16 آذر روز دانشجو و دانشگاه است.
 
امید داریم و از خداوند بزرگ می خواهیم که ملت ما را روز به روز متحدتر و قوی تر، کشور پهناور ایران را آبادتر، دولت و رهبرش را عزیزتر و نیرنگ دشمنان ملت را روز به روز بی اثرتر بگرداند.
 
پانزدهم آذر سال 1397
دکتر رحیم حب نقی
رییس دانشگاه ارومیه
 
 
 
تصویر خبر: 

_____________________________________________________________________________________

    • آمار بازدید:  امروز:888  این هفته:25929  این ماه:101277  امسال:1148402