آخرین اخبار

روز دوشنبه  26 آذرماه، دکتر رحیم حب نقی رئیس دانشگاه ارومیه به همراه معاونین دانشجویی و پژوهشی این دانشگاه با حضور در دفتر سردار مسعود خرم نیا، ضمن دیدار، انتصاب ایشان را به فرماندهی انتظامی استان تبریک گفتند.

دکتر حب نقی رئیس دانشگاه ارومیه در این دیدار ضمن تاکید بر ظرفیت بالای علمی و پژوهشی دانشگاه ارومیه گفت: در دانشگاه ارومیه سعی بر این است تا پژوهش ها و فعالیت های علمی به سمت مسائل و رفع نیازهای جامعه سوق پیدا کند. 

رئیس دانشگاه ارومیه اضافه کرد: پژوهشگران و اساتید ما می توانند با ابتکارات علمی نیز برخی مشکلات فنی ناجا را حل کنند. در همین راستا ما اخیرا طی توافقی که با مرزبانی استان صورت دادیم، مشکلات سیستم های گرمایشی و مخابراتی پاسگاه های مرزی را توسط اساتید و پژوهشگران دانشگاه ارومیه حل خواهیم کرد. در واقع ارتباط بین صنعت و دانشگاه همواره با برکت است. 

سردار مسعود خرم نیا، فرمانده انتظامی آذربایجان غربی ضمن تشکر از رئیس دانشگاه ارومیه، بیان کرد: هر جا ما از ظرفیت دانشگاه ها استفاده کرده ایم، موفق بوده ایم. ظرفیت دانشگاه می تواند در حل معضلات اجتماعی، فرهنگ سازی در جامعه و همچنین حل مشکلات فنی یاری دهنده نیروی انتظامی باشد. 

دکتر نظریانی قائم مقام و معاون دانشجویی دانشگاه ارومیه نیز در این دیدار به مشکلات خوابگاه های خود گردان و همچنین معضلات ترافیکی جاده نازلو و خطرات دور برگردان های مقابل دانشگاه ارومیه اشاره کرده و خطاب به فرمانده انتظامی استان گفت: دانشگاه ارومیه به عنوان دانشگاه منتخب استان، ناظر خوابگاه های خودگران است ولی در این زمینه به کمک نیروی انتظامی نیاز داریم . همچنین درخواست داریم در زمینه ایمن سازی دور برگدان های جاده نازلو و یا ساخت زیرگذر در مقابل درب ورودی دانشگاه نظر مثبت داشته و در جلسه شورای ترافیک استان این مساله را مطرح نمایید تا از حوادث احتمالی در آینده جلوگیری شود.