آخرین اخبار

نحوه برگزاری جشنواره بین المللی دانشجویی منطقه ای با حضور تیم هایی از کشور های ایران، آذربایجان، عراق و ترکیه در جلسه شورای تربیت بدنی و ورزش دانشگاه ارومیه با حضور دکتر حب نقی رئیس دانشگاه و اعضای این شورا و همچنین با حضور«کیومرث پورایراندوست» معاون ورزش اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی بررسی شد.

دکتر رحیم حب نقی رئیس دانشگاه ارومیه در این جلسه گفت: برگزاری اینگونه جشنواره های ورزشی در افزایش روحیه و نشاط جوانان و دانشجویان تاثیر گذار خواهد بود.  

رئیس دانشگاه ارومیه ادامه داد: در این جشنواره تیم هایی از کشور های همسایه مهمان دانشگاه ارومیه و استان بوده که خود این یک فرصت برای نشان دادن  ظرفیت های گردشگری استان است.

رحیم شریف مدیر تربیت بدنی دانشگاه ارومیه نیز در باره این جشنواره ورزشی گفت: سه تیم از کشور های عراق، ترکیه و آذربایجان و همچنین تیم هایی از دانشگاه های  استان های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی در این مسابقات شرکت خواهند کرد.

وی ادامه داد: این مسابقات در برگشت مسابقات بین المللی آبان ماه امسال که در وان ترکیه و با حضور تیم های داشنجویی دانشگاه های مختلف از جمله دانشگاه ارومیه برگزار شد، در اردبیشهت ماه سال آینده در چهار رشته فوتسال، والیبال، بدمینتون و تنیس روی میز در رده برادران اجرا خواهد شد.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه ارومیه با اشاره به نمونه برگزاری اینگونه جشنوارت منطقه ای بین المللی در دانشگاه های حاشیه دریای خزر گفت: ما نیز سعی خواهیم کرد این مسابقات را تبدیل به یک رویداد بین المللی دانشگاهی کرده که به صورت دوسالانه و هر بار با میزبانی یک کشور در منطقه برگزار شود.

همچنین پور ایراندوست معاون ورزش ، اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی در این جلسه ضمن اعلام آمادگی این اداره کل به جهت حمایت از این جشنواره بین المللی گفت: دانشجویان و جامعه دانشگاهی از جمله مخاطبان اصلی جامع هدف این اداره کل هستند. ما این طرح را در شورای ورزش استان با حضور آقای استاندار به منظور جذب حمایت های بیشتر نیز مطرح خواهیم کرد.