آخرین اخبار

رئیس دانشگاه ارومیه در گفت‌وگو با سرویس اقتصادی سایت خبری «باریش» با ابراز گلایمندی از واگذاری مطالعات دریاچه ارومیه به دانشگاه صنعتی شریف ابراز کرد: اگر روند مطالعات در اصل به خود دانشگاه ارومیه که به طور ملموس این مشکل را حس میکند واگذار می‌شد، بی‌تردید روند احیای دریاچه به شکل یهتری پیش می‌رفت البته منکر نقش اصلی کمبود بودجه در عدم پیشرفت احیای دریاچه ارومیه نیستیم ولی تاکنون طرح‌هایی که چهار سال پیش توسط پژوهشکده مطالعاتی دریاچه ارومیه به ستاد احیا واگذار شده بود و مورد توجه قرار نگرفت اکنون مسئولین بعد گذشت چهار سال به اهمیت طرح‌ها پی برده و از آنها استفاده می‌کنند.
«دکتر رحیم حب نقی»  در خصوص دریاچه ارومیه و روند خشک شدن آن اظهار کرد: در سال 1392 به منظور مطالعه، تحقیق و تفحص درخصوص روند و علل خشکی دریاچه ارومیه، پژوهشکده مطالعاتی دریاچه ارومیه تشکیل یافت. این مرکز که به تلاش دانشگاه ارومیه تشکیل یافته است نتیجه مطالعات خود را در اختیار ستاد احیای دریاچه ارومیه قرار می‌دهد.

وی تصریح کرد: البته ستاد احیای دریاچه ارومیه فرآیند مطالعه و ارائه گزارش و پیشنهاد در خصوص دریاچه ارومیه را به دانشگاه صنعتی شریف واگذار کرده و در حقیقت نتیجه مطالعات ما در اختیار آنان قرار داده می شود.

 وی ادامه داد: مسائل و مشکلاتی که در داخل استان وجود دارد را افرادی که به وضوح آن را لمس می کنند می توانند بهتر حل کنند، مسئولان نیز باید حل مشکلات استانی را به دانشگاه‌های استانی واگذار نمایند چرا که آنها اشرافیت بیشتری نسبت به مسائل و موضوعات مطروحه دارند.

 با کلیک در اینجا ادامه مصاحبه را در سایت خبری باریش نیوز بخوانید

_____________________________________________________________________________________

    • آمار بازدید:  امروز:2474  این هفته:35383  این ماه:157621  امسال:1692340