آخرین اخبار

دکتر حب نقی رئیس دانشگاه ارومیه در اولین  جلسه کمیته حمایت و نظارت بر انجمنهای علمی دانشجویی که با حضور اعضای این کمیته و نماینده انجمن های علمی دانشجویی برگزار شد، گفت: دانشگاه قصد دارد به انجمن های علمی دانشجویی به مقدار مشابه تشکل های فرهنگی بودجه اختصاص دهد و از فعالیت های آنها حمایت کند. 

وی افزود:  انجمن های علمی بایستی در ایجاد فضای با نشاط علمی در دانشکده ها کمک کار مسئولین دانشگاه باشند.

رئیس دانشگاه اظهار کرد: کار علمی دانشجو بصورت مستقیم و غیر مستقیم کار فرهنگی محسوب شده اثر فرهنگی آن بیشتر از کارهای ظاهری فرهنگی است.

دکتر یونس علیجو با اشاره به این نکته که از ابتدای سال تحصیلی جدید در مهرماه نگاه به فعالیت های انجمن ها مدون شده است و هیچ برنامه ی پیشنهادی انجمن ها از حمایت این معاونت محروم نشده است، گفت : 26 مورد بازدید تخصصی ، 25 مورد دوره های تخصصی، 5 مورد کلاس های حل تمرین، 7 مورد دوره های عمومی، 4 مورد سمینارهای آموزشی، 2 مورد همایش، 10 مورد جشن معارفه دانشجویان جدید الورود، 16 جلسه چت کلاب(کلاس های گفتگوی انگلیسی)، 5 مورد دوره کتابخوانی توسط انجمن های علمی با حمایت معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه از ابتدای سال تحصیلی تا کنون برگزار شده است.

وی افزود: همچنین یک دوره تخصصی برای اساتید مشاور و یک دوره تخصصی برای اعضای شورای های مرکزی این انجمن ها نیز برگزار کرده ایم.

تعیین اعتبار سالانه انجمن ها ، ایجاد فاکتورهای تشویقی برای انجمن های فعال تر، تاکید بر سوق گیری فعالیت های انجمن ها به سوی ترویج کارآفرینی و تعیین سرفصل های فعالیت های انجمن ها از جمله مهم ترین مسائلی بود که در این جلسه از سوی اعضای کمیته و نماینده انجمن های علمی مطرح شد. مقرر شد جلسات این کمیته بصورت منظم برگزار شده و در خصوص موارد فوق تصمیم گیری شود.

تصویر خبر: 

_____________________________________________________________________________________

    • آمار بازدید:  امروز:2743  این هفته:24233  این ماه:102539  امسال:1149258