آخرین اخبار

آزمون دکتری سال 1398 صبح روز جمعه3 اسفند ماه با حضور حدود 3 هزار و 179 نفر داوطلب  برای پذیرش در تمام دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی  در حوزه دانشگاه ارومیه همزمان با سراسر کشور برگزار شد.

هزار و 285 نفر از این داوطلبان بانوان و هزار و 894 نفر نیز از آقایان بودند که در گروه های آزمایشی علوم انسانی، کشاورزی، منابع طبیعی، هنر، دامپزشکی و زبان به مدت 210 دقیقه و در گروه های آزمایشی علوم پایه، فنی و مهندسی 240 دقیقه به سؤالات دو دفترچه خود پاسخ دادند. 

نتایج اولیه این آزمون هفته آخر فروردین سال آینده به‌صورت کارنامه از طریق سایت سازمان سنجش منتشر و از اوایل اردیبهشت انتخاب رشته داوطلبان آغاز می‌شود.

۵۰ نمره پذیرش داوطلبان در اختیار دانشگاه‌ها است که پس از اعلام نتایج اولیه، داوطلبان برای مصاحبه به دانشگاه‌ها معرفی می‌شوند و نتایج نهایی آزمون دکتری ۹۸ هفته آخر شهریور سال آینده منتشر می‌شود.

طبق اعلام مسئولان سازمان سنجش  داوطلبان آزمون دکتری ۹۸ امسال در کل کشور حدود ۱۹۳ هزار و ۶۷۱ نفر داوطلب بود که  در مقایسه با سال گذشته ۳۸ هزار نفر کاهش داشته است که انتظار می‌رود این روند کاهشی برای سال‌های آینده نیز ادامه داشته باشد._____________________________________________________________________________________

    • آمار بازدید:  امروز:497  این هفته:27106  این ماه:111290  امسال:1211870