آخرین اخبار

حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی روز چهارشنبه 21 فرودین ماه در دیدار با اعضای هیات علمی دانشگاه ارومیه ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و آرزو موفقیت به تمام دانشگاهیان​، گفت:اساتید دانشگاه باید معنویت و تدین را در بین دانشجویان ترویج دهند. متاسفانه در زمانی زندگی می کنیم که پمپاژ مسائل شهوانی و جنسی در دنیا زیاد است اساتید دانشگاه باید در مقابل این مسئله، ترویج معنویت و تدین در دانشگاه داشته باشند.ما به عنوان استاد دانشگاه باید از دین حمایت کنیم و در کلاس های خود مسائل اعتقادی را مخصوصا در ماه های شعبان و رمضان مطرح نماییم.

 حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی  بیان کرد: امیرالمومنین در فرمایشی اوضاع زمان خود را چنین توصیف می نمایند: روزگاری که در آن زندگی می کنیم زمانی عنود است و عده ای جای خوب و بد را جابجا جلوه می دهند.

وی خاطر نشان کرد: دنیای مدرن کنونی نیز به همین شکل مانند دوران جاهلیت است آمریکایی که تولید کننده داعش است سپاه را متهم به تروریست می کند.

وی افزود: متاسفانه با تبلیغات وسیع این مسئله را چنان تحت عنوان دموکراسی به خورد مردم می دهند که مردم آن را باور می کنند.

وی تاکید کرد: این وظیفه دانشگاهیان و اساتید است که این امپراطوری و سیطره رسانه ای آمریکا را برای دانشجویان بیان کنند و به آن ها آگاهی دهند و نقشه های دشمن را از بین ببرند.

وی افزود: وظیفه اساتید در این زمینه بسیار سنگین است و باید با کار جهادی این وظیفه را به انجام برسانند و بینش سیاسی و بصیرتی به دانشجویان بدهند.

نماینده ولی فقیه در ادامه به بیان وظیفه دانشگاهیان در قبال رونق تولید گفت: دانشگاه در زمینه رونق تولید نقش اساسی و محوری دارد و باید با بالا زدن آستین تا حد امکان مشکلات را از جامعه برطرف نمایند.

وی خاطر نشان کرد: گروه های علمی در استان باید جلساتی تشکیل دهند و مشکلات استان را بررسی و راه کار مناسب ارائه دهند.

امام جمعه ارومیه در ادامه افزود: متاسفانه در زمانی زندگی می کنیم که پمپاژ مسائل شهوانی و جنسی در دنیا زیاد است اساتید دانشگاه باید در مقابل این مسئله، پمپاژ معنویت و تدین در دانشگاه داشته باشند.

وی خاطر نشان شد: ما به عنوان استاد دانشگاه باید از دین حمایت کنیم و در کلاس های خود مسائل اعتقادی را مخصوصا در ماه های شعبان و رمضان مطرح نماییم.

وی افزود: اگر دانشجو در استاد خود احساس معنویت نماید در وجود خود نیز این معنویت را ایجاد خواهد کرد.

وی تاکید کرد: معنویت و خداترسی باید در دانشگاه ها رسوخ پیدا کند چرا که همین دانشجویان در آینده مسئولان کشور خواهند بود.

وی در پایان افزود: همین قضاتی که انتظار داریم در مقابل اختلاس بایستد در همین دانشگاه ها و زیر دست اساتید تربیت می شوند.

در پایان این مراسم نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه با امضای طوماری به اعضای  کمپین من یک سپاهی هستم دانشگاهیان پیوست

 

_____________________________________________________________________________________

    • آمار بازدید:  امروز:1525  این هفته:29848  این ماه:120824  امسال:1183192