آخرین اخبار

دکتر علی محمدنیکبخت، مدیر اداره روابط بین الملل دانشگاه ارومیه از گسترش سطح همکاریهای دانشگاه ارومیه با دانشگاههای مطرح ترکیه خبر داد.

دکتر نیکبخت در این مورد گفت: پس از دیدار دکتر رحیم حب نقی، رییس دانشگاه ارومیه و دکتر علیرضا مظفری معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی با روسای دانشگاههای Koc و استانبول (Istanbul Universitesi)، موقعیت های متنوع و مشترک علمی و تحقیقاتی تعریف شد.

مدیر اداره روابط بین الملل ادامه داد: در این دیدار، که به دعوت دانشگاههای مذکور انجام شد، بر استفاده از ظرفیتهای دو دانشگاه که می تواند در تعریف طرح های بین المللی و اروپایی، جذاب باشد، تاکید شد.

وی افزود:  دانشگاه استانبول به منظور بهره گیری از پروژه مولانا (Mevlana Program) مختص اعضا دانشگاه ارومیه موافقت کرد. این پروژه که در سالهای اخیر به عنوان یک طرح Mobility موفق در سه سطح اساتید، کارکنان و دانشجویان (مقاطع کارشناسی، کارنشاسی ارشد و دکتری) توسط دولت ترکیه حمایت می شود، هدف بسیاری از دانشگاهیان کشورهای منطقه و بویژه ایران بوده است. هر سه گروه فوق می توانند به منظور استفاده از برنامه مولانا در دانشگاههایی از ترکیه که با دانشگاه ارومیه تفاهم نامه همکاری امضا نموده اند، به اداره روابط بین الملل مراجعه نمایند.

دکتر نیکبخت بیان کرد: همچنین استفاده از Summer school در دانشگاه Koc مختص اعضا هیات علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی، بورس های تحصیلی در مقاطع کارشناسی تا دکتری تخصصی، اینترنشیپ پژوهشی تابستانه مختص دانشجویان کارشناسی، ویزیت های علمی و کوتاه مدت، از فرصت های موافقت شده می باشد که جهت افزایش سطح علمی و گسترش تبادلات بین المللی در دانشگاه ارومیه، بسیار امید بخش خواهد بود.

 دانشگاه استانبول در قرن 15 میلادی تاسیس شده است و بزرگترین دانشگاه کشور ترکیه می باشد. همچنین دانشگاه Koc یکی از 3 دانشگاه برتر ترکیه در رده بندی بین المللی دانشگاههای جهان بوده و ظرفیتهای علمی بسیاری در حوزه های مختلف دارا می باشد.