آخرین اخبار

همایش چالشهای پذیرش و تحصیلی در خارج از کشور برای نخستین بار با ارتباط مستقیم با دانش آموختگان و دانشجویان خارج از کشور در دانشگاه ارومیه برگزار شد.

این همایش که به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی و با همکاری انجمن علمی دانشجویی مهندسی صنایع برای دانشجویان این رشته 9ام اردیبهشت ماه در کلاس 211 دانشکده فنی و مهندسی از ساعت 10 و 30 دقیقه برگزار شد، با حضور و استقبال چشمگیر دانشجویان علاقمند و چند تن از اساتید این رشته همراه بود.

در این همایش ارتباط مستقیم به صورت زنده با دکتر مازیار زاهدی سرشت، مهندس محمدرضا مولایی از اساتید و دانش آموختگان کشورهای اروپا و آمریکا برقرار شد و به سوالات شرکت کنندگان همایش بصورت آنلاین پاسخ گفتند.

شاخصهای مهم برای اخذ پذیرش، نحوه اقدام، گرایشهای پرکاربرد رشته مهندسی صنایع و بازارکار دانش آموختگان، نحوه دستیابی به آخرین استانداردهای تحصیلی اروپا و ارزیابی دانش آموختگان از شرایط تحصیلی و کیفیت آموزشی از جمله سوالات حاضرین از اساتید این همایش بود.

 

همچنین در ادامه نرمین اسماعیلی از همکاران معاونت فرهنگی و اجتماعی و مسئول امور اجتماعی دانشگاه نیز از تجارب تحصیلی خود در کشور ترکیه برای حاضرین سخن گفت و ضمن تاکید بر مراجعه به موسسات دارای مجوز از سوی وزارت علوم برای اعزام دانشجو، مهمترین شاخص در کسب موفقیت تحصیلی و رسیدن به آمال و آرزوهای دانشجویان را تلاش، جدّیت و استمرار بر آن عنوان نمود.

ترسیم چهارچوب برای اهداف از مسائل حائز اهمیت است و هدف اصلی از تعلیم و تربیت انسان سازی است و نه پرورش دادن انسان نماهای تحصیل کرده.

اسماعیلی با تاکید بر مطلب فوق ادامه داد:با محوریت قرار دادن تحصیل مبادا که از اخلاقیّات دور شوید که لازمه هر تحصیل کرده ای تقیّد به اصول اخلاقی متناسب با فرهنگ خانواده گی و کشوری است که به آن تعلّق دارد.

این همایش با پخش چند کلیپ با موضوعات تحصیلی به کار خود پایان داد.