آخرین اخبار

هم زمان با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، کارکنان، اساتید و دانشجویان دانشگاه ارومیه نیز در کنار دیگر مردم ولایت مدار ارومیه در راهپیمایی روز قدس شرکت کرده تا بار دیگر انزجار خود را از رژیم غاصب صهیونیستی و حمایت خود را از مردم مظلوم فلسطین اعلام نمایند. 

دکتر رحیم حب‌نقی، رئیس دانشگاه ارومیه، در حاشیه این راهپیمایی در جمع خبرنگران اظهار کرد: شرکت مردم ایران در راهپیمایی روز قدس درواقع عمل به آخرین وصیت امام علی(ع) به امام حسن(ع) در رابطه با ظلم‌ستیزی و حمایت از مظلومین است. 
وی با اشاره به اینکه حمایت از مظلومین تا مغز استخوان مردم ایران رسوخ کرده است، ادامه داد: ما تا زمانی که هستیم و نفس می‌کشیم، حامی مظلومان و دشمن ظلم و ستم هستیم و در روز قدس که طبق اعلام امام خمینی(ره) روز حمایت از مردم مظلوم فلسطین بوده، این سرزمین متعلق به امت و جهان اسلام است که دشمنان، این خاک و سرزمین مقدس را غصب کرده‌اند و ما مردم ایران تا زمان بازپس‌گیری آن، این نهضت عظیم را ادامه خواهیم داد.
دکتر حب‌نقی وحدت و انسجام ملی را از اثرات شرکت در راهپیمایی روز قدس دانست و افزود: اثرات حضور در راهپیمایی روز قدس، موجب وحدت و انسجام ملی و جامعه ایرانی می‌گردد و این حرکت عظیم پشتوانه‌ای از ملت‌های مظلوم در تمام دنیا بوده و این ملت‌ها شاهد حقانیت ایران هستند و می‌بینند که این امت بر روی آرمان‌های خود در هر شرایطی ایستادگی کرده است.
رئیس دانشگاه ارومیه به وظایف دانشجویان اشاره کرد و یادآور شد: دانشجویان، قشر جوان، آرمانی و آرمان‌خواه هستند و از مظلومان حمایت می‌کنند و حامی اهداف خود و انقلاب اسلامی بوده و این نهضت را همراهی می‌کنند که به‌نوبه خود موجب انسجام بیشتر ملت می‌شوند. 

در زیر گزارش تصویری و کلیپ این حضور پرشور را مشاهده نمایید