آخرین اخبار

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ارومیه که در پنجمین جلسه شورای فرهنگی و اجتماعی دانشکده ها که روز دوشنبه 27 ام خردادماه 98 با حضور مشاورین فرهنگی و اجتماعی 13 دانشکده این دانشگاه و با محوریت بررسی نیازهای فرهنگی و اجتماعی دانشکده ادبیات و علوم انسانی سخن می گفت با تاکید بر این نکته که فعالیتهای فرهنگی نیاز به همّت و اراده جمعی دارد، گفت: جلسات این شورا با یک برنامه موضوعی مشخص و برای رسیدن به یک نتیجه مطلوب و قابل اجرا با تأثیرگذاری حداکثری که حاصل خِرَد جمعی خواهد بود؛ پیش می رود.

دکتر یونسعلی علیجو، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ارومیه

دکتر یونسعلی علیجو ادامه داد: سیاستگذاری در این حوزه بایستی با رصد و آسیب شناسی برنامه های برگزار شده و با یک برنامه ریزی دقیق صورت گیرد. همانگونه که تصمیم گیریها در حوزه فرهنگی و اجتماعی حاصل خرد جمعی است، برنامه های عملیاتی این حوزه هم نیاز به همّت و اراده جمعی دارد

معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه با اشاره به این که باید به مسأله عفاف و حجاب به عنوان یکی از مسائل فرهنگی و اجتماعی پرداخته شود، گفت: براساس مصوبه قبلی این شورا کمیته های عفاف و حجاب در سطح دانشکده ها با مسئولیت مستقیم رئیس دانشکده تشکیل و برای پیشگیری، تصحیح و یا حفظ وضعیت مطلوب این مهم به فعالیت خواهند پرداخت.

حجت الاسلام و المسلمین جباری مدیر فرهنگی و اجتماعی دانشگاه نیز در این جلسه بیان کرد: کمیته های عفاف و حجاب دانشکده ها زیرنظر کمیته مرکزی عفاف و حجاب دانشگاه اقدام می کنند.

حجت الاسلام و المسلمین جباری مدیر فرهنگی و اجتماعی دانشگاه

وی افزود: امیدواریم با مساعدت همکاران و اساتید دغدغه مند در حوزه فرهنگی و اجتماعی برنامه های موفق اجرا کرده و خروجی این این اقدامات را به صورت محسوس مشاهده نمائیم که طبیعتا در این مسیر انتظار می رود که تشکل های دانشجویی نیز یاری رسان باشند.

همچنین دکتر طلوعی آذر، رییس دانشکده ادبیات و علوم انسانی هم در این جلسه گفت: مسائل و مباحث فرهنگی و اجتماعی در محیط دانشگاه با دیدی علمی متناسب با این محیط واکاوی شود و بر همین اساس انتظار جامعه از دانشگاه نیز حل شدن مسائل لاینحل محیط های خارج از دانشگاه است. ما دانشگاهیان نیز باید با درنظر گرفتن این نگرش عمل کنیم.

آشنایی بیشتر دانشجویان بالاخص جدیدالورودها با مرکز مشاوره و استفاده بیشتر از امکانات این مرکز، غنی سازی اوقات فراغت دانشجویان، تاکید بر قوانین پوشش در محیط دانشگاهی، انجام فعالیتها به صورت مداوم و با یک رویه ثابت در دانشکده ها، آسیب شناسی علمی مسائل مبتلابه دانشگاه، اعمال تشویقات و تنبیهات با شاخص های منطقی و علمی تر و نیز برگزاری کارگاه های آموزشی موردنیاز دانشجویان و کارکنان از جمله موضوعات مطرح شده در این جلسه سه ساعته از سوی مشاورین فرهنگی و اجتماعی دانشکده ها بود که مورد تبادل نظر و بررسی قرار گرفت.

گزارش تصویری این جلسه را در زیر مشاهده نمایید.

 

_____________________________________________________________________________________

    • آمار بازدید:  امروز:2826  این هفته:35535  این ماه:127114  امسال:1441463