آخرین اخبار

با حکم دکتر حب نقی رئیس دانشگاه ارومیه، دکتر ناصر عباسپور به عنوان «سرپرست پژوهشکده مطالعات دریاچه ارومیه»  این دانشگاه منصوب و جایگزین دکتر زینال زاده ریاست پیشین این پژوهشکده شد.

در قسمتی از این حکم آمده است: «به گواهی کارشناسان، دریاچه ارومیه گنجی پایان ناپذیر برای توسعه منطقه و کشور بوده، تولید دانش فنی و خلق ثروت دانش بنیان از این دریاچه مهمترین انتظار از حضرتعالی می باشد. لذا همکاری تنگاتنگ با تمام اعضای هیات علمی مخصوصا دانشکده­ هایی که ارتباط بیشتری با مسائل مربوط به دریاچه دارند اصلی ترین وظیفه حضرتعالی است.  مقتضی است با استقرار در پردیس نازلو نسبت به عملیاتی کردن این مهم اقدام نمائید.»

لازم به ذکر است بحرانی شدن وضعیت دریاچه ارومیه در سال‌های اخیر و تشکیل ستاد ملی احیای دریاچه ارومیه در سال 1392، ضرورت شکل گیری یک مرکز تخصصی ویژه در خصوص دریاچه ارومیه را در دانشگاه ارومیه بیش از پیش تقویت نمود، لذا  پژوهشکده مطالعات دریاچه ارومیه در سال 1392 تأسیس شد تا بدینوسیله شرایط ورود متخصصین مهندسی آب، آبخیزداری، سازه‌های آبی، محیط زیست، زمین شناسی و ... به جمع متخصصین موجود فراهم آید و فعالیت‌های گسترده‌تری برای احیای دریاچه ارومیه برنامه‌ریزی شود.


دکتر ناصر عباسپور «سرپرست پژوهشکده مطالعات دریاچه ارومیه»

_____________________________________________________________________________________

    • آمار بازدید:  امروز:6286  این هفته:54085  این ماه:196894  امسال:1538390