آخرین اخبار

تفاهم نامه مشترک ما بین دانشگاه ارومیه و شرکت منابع زیستی روسیه جهت انتقال دانش فنی آرتمیا به روسیه  به امضای رئیس دانشگاه ارومیه و مدیر شرکت روسی رسید. 

در جلسه مشترک مابین رئیس و مسئولین دانشگاه ارومیه و مدیر شرکت منابع زیستی روسیه در محل پژوهشکده آرتمیا و آبزی پروری که به منظرو عقد این تفاهمنامه تشکیل شده بود، ناصر آق، رئیس پژوهشکده و صاحب دانش و فناوری آرتمیا، ضمن اعلام امادگی خود برای انتقال دانش فنی به روسیه، به هیات روسی پیشنهاد داد سالانه حدود بیست تن سیست آرتمیای تولید شده در روسیه جهت عمل آوری و فراوری به پژوهشکده آرتمیا منتقل شده و درآمد ناشی از صادرات آن بطور مساوی بنفع طرفین تقسیم شود که با استقبال هیات روسی همراه بود.

همچنین پژوهشکده موافقت نمود بخش R&D شرکت روسی توسط متخصصین پژوهشکده در پژوهشکده آرتمیا و آبزی پروری دانشگاه به منظور انجام تحقیقات مستمر برای ارتقای کیفی آرتمیای روسیه ایجاد شود.

به موجب این تفاهم نامه که برای یک دوره ده ساله منعقد شد، انتقال دانش فنی آرتمیا از دانشگاه ارومیه به روسیه با دریافت مبلغ دو دلار در ازای عمل آوری هر کیلو سیست آرتمیا به عنوان رویالتی مورد توافق طرفین قرار گرفت. شرکت روسی تمایل دارد طی دو سال آتی ظرفیت عمل آوری سیست آرتمیا را به ۲۰۰ تن در سال برساند. 

هیئت روسی طی این سفر ضمن بازدید از آزمایشگاه‌ها و امکانات پژوهشکده آرتمیا و آبزی پروری، در جلسات طولانی در خصوص انتقال دانش فنی پرورش، عمل مآوری و فراوری آرتمیا با حضور متخصصین پژوهشکده شرکت کردند.

 

_____________________________________________________________________________________

    • آمار بازدید:  امروز:39  این هفته:55208  این ماه:199020  امسال:1629488