آخرین اخبار

مرکز نوآوری و استارت آپ دانشگاه ارومیه  و پارک علم و فناوری آذربایجان غربی با حضور دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و جمعی ار مسوولان و اعضای هیئت علمی دانشگاهی این استان در ارومیه افتتاح شد.

سرپرست پارک علم و فناوری آذربایجان‌غربی روز دوشنبه 4 شهریور در حاشیه این مراسم گفت: فضای کسب و کارهای نوپا با محوریت IT در خیابان دانشگاه ارومیه به بهره‌برداری می‌رسد تا فعالان این حوزه در این محل گرد هم‌آیند.
دکتر علی‌محمد نیکبخت افزود: این مرکز با حدود یک میلیارد ریال هزینه به بهره‌برداری می‌رسد و در مرحله نخست چهار شرکت فعال در حوزه IT در این محل مستقر شده است.
وی اضافه کرد: مجموعه پارک علم و فناوری به صورت حرفه‌ای و با هدف توسعه نوآوری و انجام کارهای دانش‌بنیان در حال فعالیت است تا بتواند نیاز جوانان نخبه استان را فراهم کند.
وی ادامه داد: همچنین با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تفاهم‌نامه واگذاری ١٧ هکتار از اراضی دانشگاه ارومیه به پارک علم و فناوری آذربایجان‌غربی امضا شد.
دکتر نیکبخت بیان کرد: اختصاص فضاهایی از دانشگاه به پارک علم و فناوری برای رشد فناوری در جامعه بسیار مهم است.
وی اعلام کرد: ۶٠ میلیارد ریال برای توسعه و احداث فاز ٢ پارک علم و فناوری آذربایجان‌غربی اختصاص یافته که تا یک‌ماه آینده فاز دوم این پارک افتتاح می‌شود.
سرپرست پارک علم و فناوری آذربایجان‌غربی گفت: حدود ۳۰ میلیارد ریال دیگر نیز برای سال آینده در نظر گرفتیم که امید است با توجه مسوولان این مبلغ برای توسعه پارک علم و فناوری این استان تخصیص یابد.
دکتر نیکبخت افزود: مجموعه پارک علم و فناوری به صورت حرفه‌ای و با هدف توسعه نوآوری و انجام کارهای دانش‌بنیان در حال فعالیت است تا بتواند نیاز جوانان نخبه استان را فراهم کند.

_____________________________________________________________________________________

    • آمار بازدید:  امروز:1550  این هفته:35665  این ماه:129128  امسال:1443416