آخرین اخبار

نشست مدیران فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری های کلان شهر کشور با حضور و سخنرانی دکتر حب نقی رئیس دانشگاه ارومیه در ارومیه روز 10 مهرماه برگزار شد.  

در این نشست تفاهم نامه همکاری مابین دانشگاه ارومیه و شهرداری ارومیه در زمینه فناوری اطلاعات منعقد شد

هدف این تفاهم نامه استفاده از ظرفيتها و حمايتهاي طرفين تفاهمنامه به منظور ارتقاء و بهبود سطح فعاليت و فرآيندها در حوزه  شهر هوشمند و مديريت شهري فناور محور ، توانمندسازي دانشجويان و استفاده از ظرفيت علمی اساتيد و توان اجرائی كارشناسان شهرداري در زمينه هاي علمی، پژوهشی و اجراي طرحها   است.

معاون پژوهش و فناوری,  مدیر ارتباط با صنعت و مدیر مرکز تخصصی آپا دانشگاه ارومیه نیز در این نشست حضور داشتند

استفاده از فناوری اطلاعات در کلانشهرها امری اجتناب ناپذیر است.

دکتر  رحیم حب نقی در این نشست حرکت به سمت هوشمند سازی شهرها را یک نیاز اصلی برای کلانشهرها قلمداد کرد و یاد آور شد: دانشگاه ها و متخصصین حوزه فناوری می توانند شهرداری ها را در رسیدن به هدفهای نوین در این حوزه رهنمون سازند.

دکتر حب نقی با اشاره به اینکه استفاده از دانش و تکنولوژی پیشرفته برای کلانشهرها امری ضروری است تصریح کرد: شهرداری ها می توانند با بهره گیری از تجهیزات و نیروی انسانی متخصص نیاز به تکنولوژی‌های نوین را به خوبی رفع کنند.

رئیس دانشگاه ارومیه اظهار کرد: شهرداری کلانشهرها باید در کنار توسعه فناوری به توسعه در مسائل جامعه شناختی شهری ،فرهنگی و انسانی توجه کنند.

دکتر حب نقی ادامه داد: با وجود مشکلات پیش روی شهرداری ها، در سال های گذشته اقدامات موثری در ارومیه در جهت آموزش و آشنایی مردم با تکنولوژی‌های نوین و توسعه زیر ساختها صورت گرفته است.

وی افزود: دانشگاه ارومیه دارای دانشکده فنی مهندسی و برق و کامپیوتر و مرکز آپا بوده و آمادگی دارد با شهرداری های استان در جهت توسعه فناوری شهری و تجهیز زیرساخت ها همکاری کند.