آخرین اخبار

مراسم اختتامیه چهاردهمین گردهمایی انجمن ترویج زبان وادب فارسی، آذربایجان و ادبیات ایران روز پنج شنبه 18 مهرماه 1398 با حضور شخصیت‌های علمی و ادبی داخل و خارج کشور به میزبانی دانشگاه ارومیه برگزار شد. 

در این آیین دکتر دهقانی سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) با موضوع نقش و جایگاه نشریات علمی در ترویج زبان و ادبیات فارسی در گذشته،‌حال و آینده سخنرانی کرد. 

همچنین دکتر علیرضا مظفری به عنوان دبیر علمی این گردهمایی گزارشی از روند برگزار کارگاه های و پنل های این گردهمایی ارائه داد. 

دکتر نوش‌آفرین انصاری استاد دانشگاه، نویسنده و پژوهشگر علوم کتابداری و اطلاع‌رسانی ( همسر دکتر محقق) نیز در این مراسم با موضوع اهمیت ادبیات کودک سخنانی را بیان کرد . 

در پایان این مراسم از دکتر امین پاشا اجلالی استاد برجسته زبان و ادبیات فارسی و دکتر بهادر باقری به عنوان معاون اجرایی و گسترش زبان فارسی و ایران‌شناسی در دانشگاه‌ها و مراکز علمی خارج از کشور تجلیل شد. 

قرائت متنی توسط دکتر امین پاشا اجلالی به جهت تشکر از دکتر محقق به عنوان استاد خود و همچنین تشکر از دانشگاه ارومیه به جهت دعوت ایشان یکی دیگر از برنامه های این مراسم ادبی بود. 

چهاردهمین گردهمایی انجمن ترویج زبان وادب فارسی، آذربایجان و ادبیات ایران روز پنج شنبه 18 مهرماه 1398 پس از سه روز که با حضور شخصیت های برتر ادبی ایران و جهان از کشورهای ترکیه، آذربایجان، رومانی، هندوستان، بنگلادش،عراق، فرانسه و استرالیا به میزبانی دانشگاه ارومیه برگزار شد، به کار خود پایان داد. 

جهت دریافت ویژه نامه چهاردهمین گردهمایی که در طول مراسم احتتامیه توزیع شد، اینجا را کلیک کنید.