آخرین اخبار

جشنواره پاییزی درون دانشگاهی دانشگاه ارومیه با برگزاری مسابقه دوستانه فوتسال مابین تیم منتخبین دانشجویان و تیم منتخب اعضای هیئت علمی و کارکنان دانشکده علوم ورزشی  در سالن آزادگان به مناسبت هفته تربیت بدنی آغاز به کار کرد.

دکتر میر حسن سید عامری رئیس دانشکده علوم ورزشی دانشگاه ارومیه در این مراسم گفت: هدف از  هفته تربیت بدنی آشنایی جامعه با اثرات و کاربردهای ورزش در زندگی فردی و اجتماعی است

دکتر  عامری ورزش را مایه پرهیز از بی کاری، مبارزه با کسالت و تنبلی، افزایش توانایی جسمی و روحی، شجاعت، سلامت جسمانی و فکری و نیز وسیله ای برای افزایش شور ونشاط و جمع گرایی دانست.

رحیم شریف مدیر تربیت بدنی دانشگاه ارومیه نیز در این مراسم ضمن تاکید بر اهمیت ورزش در جامعه گفت: برای داشتن جامعه ای پر نشاط و با انرژی در مرحله اول همه باید ورزش کنیم و در مرحله بعدی یک نفر را به سمت ورزش جذب کنیم.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه در ادامه خطاب به دانشجویان دانشکده علوم ورزشی گفت: شما دانشجویان علاوه بر فراگیری مسائل تئوری ورزش در کلاس های درس باید میدان های ورزشی نیز حاضر شوید تا از آموخته های خود استفاده و بهره ببرید. مدیریت تربیت بدنی دانشگاه نیز تمامی امکانات خود را در اختیار دانشجویان برای انجام فعالیت های ورزشی قرار می دهد.

در ادامه این مراسم از نام آوران ورزشی دانشگاه ارومیه در سطح تیم های ملی تجلیل شد.

جواد محمودی نژاد  عضو تیم ملی، مهسا اروجی عضو تیم ملی تیر اندازی، سکینه نوری عضو تیم ملی شمشیربازی، سولماز نقی لو مربی تیم ملی تیراندازی با تفنگ ، مجید روحانی مربی تیم ملی اسکواش و احمد نوری مربی تیم ملی بسکتبال دانشجویان کشور از جمله دانشجویان دانشگاه ارومیه بودند که در این مراسم مورد تجلیل قرار گرفتند.

لازم به ذکر است جشنواره درون دانشگاهی دانشگاه ارومیه  در ۱۱ رشته ورزشی برای پسر‌ها و ۹ رشته ورزشی برای دختران از ۲۹ تا اواخر آبان ماه برگزار خواهد شد.

این مسابقات به منظور آمادگی در مسابقات منطقه‌ای شمال غرب کشور که شامل چهار استان و ۱۱ دانشگاه در آذر ماه برگزار می‌شود.