Public Relations News Website

امروز

جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰

نشست تخصصی حامیان دریاچه ارومیه با تاکید بر بحث ریزگرد های نمکی   ۱۶آبان در پژوهشکده مطالعات دریاچه ارومیه دانشگاه ارومیه با سخنرانی  دکتر حسام احمدی بیرگانی از اعضای هیئت علمی دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه ارومیه گفت برگزار شد.

این نشست که با مشارکت انجمن علمی مهندسی آب دانشگاه ارومیه و موسسه های پیشتازان اندیشه نو و آب بانان نو اندیش  و با حضور نمایندگان استان آذربایجان شرقی،زنجان و اردبیل در باشگاه حامیان محیط زیست با هدف تبیین واقعیت های علمی موجود در حوضه آبریز دریاچه ارومیه  برگزار شد.

تقسیم بندی طوفان های گرد و غبار بر اساس دید افقی، پر اهمیت ترین گونه های گیاهی برای تثبیت ریزگرد ها، مشکلات بحث بوته کاری، مطالعات بر روی آب و هوای شهر  ارومیه، طوفان های رخ داده در ایام نوروز سال ۹۷ و روش مالچ پاشی  از جمله مواردی بود که دکتر احمدی در این جلسه مطرح نمودند.

دکتر حسام احمدی در پاسخ به سوال یکی از حاضرین در خصوص اینکه غیر از روش مالچ پاشی چه روشی وجود دارد؟ بیان کرد:  در دانشگاه ارومیه اکنون روی بعضی پلیمر ها و پرورش نوع خاصی باکتری در خاک ،که جاذب رطوبت و تثبیت کننده خاک هستند تحقیق و مطالعاتی  در حال انجام است.

پربازدیدهای هفته اخیر

چند رسانه ای

دانشگاه اروميه در رسانه ها

تماس با ما

تماس با ما

آدرس : استان آذربايجان غربي - اروميه

کيلومتر 11 جاده سرو - دانشگاه اروميه

شماره تلفنخانه : 43-32752741-044

کدپستي : 5756151818

صندوق پستي : 165

پست الکترونيکي : publicrelation@urmia.ac.ir