آخرین اخبار

انجمن علمی دانشجویی ریاضی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ارومیه به مناسبت دهه ریاضیات از 25 آبان الی 29 آبان اقدام به برپایی نمایشگاه ریاضی در دانشکده علوم پایه و شیمی نمود که با حضور دکتر بهمن رضایی مدیر گروه ریاضی،  دکتر عبدی سرای مشاور فرهنگی دانشکده علوم پایه و شیمی و جمعی از علاقه مندان ریاضی افتتاح شد.

دکتر رضایی مدیر گروه ریاضی و استاد مشاور انجمن علمی ریاضی در حاشیه‌ی این نمایشگاه ضمن تشکر از معاونت فرهنگی و اجتماعی به جهت حمایت از این نمایشگاه، هدف از برگزاری آن را شناساندن قابلیت ها و پتانسیل های رشته ریاضی و کاربردهای آن در زندگی روزمره و ایجاد فضای صمیمی و نشاط و هیجان در بین دانشجویان جهت درک واقعی لذت های فهم مسائل ریاضی از بین بردن حس ریاضی هراسی و جایگزین کردن آن با علاقه و انگیزه و امید جهت ادراک واقعی اهمیت ریاضیات نام برد. 

در این نمایشگاه انواع مسابقات ریاضی شامل سودوکو تانگرام، چرتکه، تست هوش، بازی با اعداد،‌ روبیک و برج هیجان و ... مطرح خواهد شد. آشنایی با دانشمندان ریاضی و همچنین بخش اهدای کتب ریاضی و معرفی کارگاه های مربوط به انجمن علمی ریاضی در یک سال آینده از دیگر بخش های این نمایشگاه است.