آخرین اخبار

جلسه گفت و شنود هیات رییسه دانشگاه ارومیه با دانشجویان روز یک شنبه 17 آذردر محل سالن اجتماعات دانشکده علوم پایه و شیمی برگزار شد.

در ابتدای این جلسه رییس دانشگاه ارومیه با توجه به تحریم شدید ایران و عدم فروش نفت و کاهش درامد دولت و کاهش  بودجه دانشگاه از دانشجوها درخواست نمود که انتظارات و توقعات را کمی پایین بیاورند و به مسئولین دانشگاه در برنامه ریزی ها مساعدت نمایند.

دکتر رحیم حب نقی در راستای شفاف سازی مسایل مالی دانشگاه پیشنهاد کرد نمایندگانی از دانشجویان که در رشته حسابداری یا امور مالی تحصیل می کنند از نزدیک با جزییات بودجه  دانشگاه آشنا شده و در جریان قرار گیرند.

رئیس دانشگاه در ادامه بیان کرد: اگر دانشجویان عزیز طرحی برای بهتر اداره کردن دانشگاه با وجود این کمبود بودجه دارند ارایه دهند که با جان ودل پذیرفته خواهد شد.

رییس دانشگاه در ادامه این جلسه پرسش و پاسخ اظهار کرد: مدیران دانشگاه در این شرایط سخت مالی ۳۰ در صد از حق مدیریت خویش کاسته اند و مدیریت ۶ دانشکده را در ۳ دانشکده ادغام نموده اند ولی هزینه های پایان نامه ارشد و دکترا را ۲ برابر افزایش داده اند تا به کیفیت پژوهش علیرغم این حجم از  کاهش بودجه، لطمه ای وارد نشود. او خاطر نشان کرد که علیرغم کمبود های مالی، رتبه علمی دانشگاه در پایگاه های معتبر جهانی مثل تایمز رشد قابل توجهی پیدا کرده است.

رئیس دانشگاه ارومیه در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان مبنی بر  انتقاد از سیاست خصوصی سازی دولت و اینکه چرا  هر سال دانشگاه یک اتوبوس نخریده است و اگر این کار را انجام می داد دیگرمشکل اتوبوس نداشتیم، گفت: بله دولت اصرار دارد مشاغل خدماتی و پشتیبانی را برون سپاری کند. زیرا این بخش ها اگر در حالت دولتی بماند، بسیار کم بازده و هزینه بر و احتمال تخلف زیاد بوده و کار نهایی نیز بسیار گران تمام می شود. در ضمن علاوه بر اینکه خرید  اتوبوس برای دانشگاه ممنوع شده است ، حتی در صورت امکان دانشگاه نمی تواند  ۴۰ اتوبوس با راننده و هزینه های آنها  داشته باشد در حالیکه الان در ساعت پیک همین تعداد از اتوبوسرانی تامین می شود.!

رییس دانشگاه در انتها در جواب به یک دانشجو اطمینان داد که در دانشگاه ارومیه فضا آزاد بوده تا کنون هیچ دانشجویی بخاطر انتقاد از رییس و معاونین به کمیته انضباطی نرفته و نخواهد رفت.

در این جلسه معاون دانشجویی و آموزشی به چند سوال دانشجویان پاسخ دادند.

دکتر نظریانی  معاون دانشجویی تاکید کرد هزینه اجاره خوابگاهها به صندوق رفاه واریز شده و صندوق نیز متقابلا چندین برابر برای بهسازی خوابگاه ها بودجه به دانشگاه ابلاغ می کند.

معاون دانشجویی دانشگاه در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان در خصوص گم شدن برخی اقلام شخصی در خوابگاه گفت: هیچ فرد غیر دانشجویی نمی تواند وارد خوابگاه شود و نصب دوربین  هم در داخل خوابگاه ممنوع  است. ما از دانشجویان می خواهیم که حقوق همدیگر را بیشتر رعایت نمایند. همچنین آوردن اشیاء گران قیمت در داخل خوابگاه ها طبق قوانین وزارت علوم ممنوع است.

معاون دانشجویی ضمن استماع درد دل های چند دانشجو قول رسیدگی به مشکلاتشان را داد.

مدیر تربیت بدنی نیز ضمن انتقاد از عملکرد بعضی ها در وارد کردن خسارت به اموال و تجهیزات مکان های ورزشی اظهار امیدواری کرد که بتواند در روز های جمعه، استخر نازلو را رایگان در اختیار دانشجویان قرار دهد.

وی افزود : با استفاده از عواید حاصل از بعضی از سالن های ورزشی توانسته ایم ۲ برابر آنرا از وزارت متبوع برای توسعه فضا های ورزشی اعتبار جذب کنیم.

این جلسه بعد از طی 180 دقیقه به پایان رسید