آخرین اخبار

روز دانشجو، یاد آور مقطعی از تاریخ مبارزات ملت ایران ضد سیاست‌های مداخله جویانه آمریکا در ایران است، از این رو، واقعه ۱۶ آذر در شکل‌گیری و هویت‌بخشی به مبارزات دانشجویی در ایران از اهمیت خاصی برخوردار است.
برخورداری از گفتمان استکبار ستیزی و آرمان‌گرایی دینی و انقلابی، برجسته ترین شاخصه‌های جنبش دانشجویی ایران از زمان شکل‌گیری تا به امروز است.
۱۶ آذر ماه نشان از ایستادگی، شجاعت، آزادگی و اندیشه ورزی دانشجویانی است که ادامه دهنده راه شهیدان و جان برکفانی همچون شریعت رضوی‌ها، قندچی ها و بزرگ‌نیاها هستند. روز دانشجو فرصتی است که نقش برجسته و پررنگ قشر عظیم دانشجویان و سرنوشت سازان را در جامعه یادآوری کنیم و یادمان نرود که آن ها همواره در جهت شکوفایی ایران اسلامی تلاش کرده‌اند.

بسیج دانشجویی با حمایت معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ارومیه مراسم گرامیداشت این روز مهم در تاریخ دانشجویی را برگزار نمود.

این مراسم ۱۸ام آذرماه ۹۸ در سالن شهید دکتر چمران و با حضور مسئولین و بسیجیان دانشگاهی برپا شد که استقبال پرشور سایر دانشجویان و دانشگاهیان را نیز در پی داشت.

دکتر احمد قدیری، دکترای حقوق بین الملل از دانشگاه علّامه طباطبایی، نویسنده و تحلیلگر سیاسی و کامران غضنفری نویسنده و پژوهشگر تاریخ معاصر از سخنرانان این محفل فرهنگی بودند، که به سخنرانی درخصوص بیان حوادث انقلاب و بالاخص روز دانشجو و نقش دانشجویان در به بار نشستن درخت تنومند انقلاب پرداختند.

این مراسم با برپایی تریبون آزاد دانشجویی و اجرای گروه مدیحه سرایی به کار خود پایان داد.