آخرین اخبار

آزاد اندیشی راهکاری در جهت تمدن سازى اسلامى و رشد علم و تولید فناورى و فرهنگ

  اگر بخواهیم در زمینه گسترش و توسعه واقعىِ فرهنگ و اندیشه و علم حقیقتاً کار کنیم، احتیاج داریم به اینکه از مواهب خدادادى و در درجه اوّل آزاداندیشى استفاده کنیم (بیانات مقام معظم رهبری در دیدار اعضاى انجمن اهل قلم، 7 بهمن 1381).

  فکر کنید، بگویید، بنویسید، در مجامعِ خودتان منعکس کنید، آن کرسى‌هاى آزاداندیشى را که من 100 بار ‌ـ‌با کم و زیادش‌ـ تأکید کرده‌ام راه بیندازید و این‌ها را هى آنجا بگویید. این می‌شود یک فضا. وقتى یک فضاى گفتمانى به وجود آمد، همه در آن فضا فکر می‌کنند، همه در آن فضا جهت‌گیرى پیدا می‌کنند، همه در آن فضا کار می‌کنند. آزاداندیشى در جامعه‌ى ما یک شعار مظلوم است. تا گفته مى‌شود آزاداندیشى، عده‌اى فورى خیال مى‌کنند که بناست همه‌‌ی بنیان‌هاى اصیل در هم شکسته شود و آن‌ها چون به آن بنیان‌ها دلبسته‌اند، مى‌ترسند. عده‌اى دیگر هم تلقى مى‌کنند که با آزاداندیشى باید این بنیان‌ها شکسته شود. هر 2 گروه به آزاداندیشى ‌ـ‌که شرطِ لازم براى رشد فرهنگ و علم است‌ـ ظلم مى‌کنند (بیانات مقام معظم رهبری در دیدار جمعى از نخبگان و برگزیدگان علمى، 13 مهر 1390).

 در عمل به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر تحقق کیفی کرسیهای آزاداندیشی، در دهه پنجم پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه در نظر دارد سلسه جلسات کرسی های آزاد اندیشی را برگزار نماید.جلسه ششم یکشنبه ۱۵دی ماه 98 با عنوان "روشها و مراحل فهم و تدبّر در قرآن کریم و نحوی ی پاسخگویی قرآن به سوالات جدید" ازساعت 10 در آمفی تئاتر طبقه اول پژوهشکده مطالعات دریاچه ارومیه واقع در پردیس شهر برگزار نماید.

کارگاه مذکور ویژه اساتید دانشگاه های ارومیه و به شیوه گفتگوی متقابل و همراه با پرسش و پاسخ خواهد بود لذا متقاضیان در دو گروه فعال و ناظر می توانند برای شرکت در این سلسله کرسیها ثبت نام نمایند.

گروه فعال: گروه مشارکت کننده در اظهارنظر و بحث و گفتگو

گروه ناظر: گروه استماع کننده مباحث بدون اظهارنظر

علاقمندان جهت ثبت نام می توانند با ذکر مشخصات (نام و نام خانوادگی، دانشکده مربوطه،گروه موردنظر جهت شرکت -قید عنوان فعال یا ناظر کفایت میکند-) 

به تلفن داخلی 2720 یا مستقیم 32778270 و یا شماره همراه ۰۹۳۶۹۷۶۸۹۰۳ از طریق شبکه های مجازی (سرکار خانم اسماعیلی) نسبت به ثبت نام تا تاریخ ۱۳ دی 98 اقدام نمایند.

 

برای شرکت کنندگان گواهی فرهنگی و اجتماعی صادر خواهد شد و امتیاز گروه فعال دو برابر گروه ناظر لحاظ می گردد.

 معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ارومیه

_____________________________________________________________________________________

    • آمار بازدید:  امروز:10378  این هفته:56264  این ماه:171838  امسال:1728390