آخرین اخبار

 در پی شهادت سردار پرافتخار اسلام شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس رهبر انقلاب پیامی صادر کردند.
متن پیام را به شرح زیر است:
 

بسم الله الرحمن الرحیم
ملّت عزیز ایران!
سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیّبه‌ی شهیدان، روح مطهّر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت. این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیّة‌الله‌ ارواحنا فداه و به روح مطهّر خود او تبریک و به ملّت ایران تسلیت عرض میکنم. او نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود، او همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود، با رفتن او به حول و قوّه‌ی الهی کار او و راه او متوقّف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند. شهید سلیمانی چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویند. همه‌ی دوستان -‌و نیز همه‌ی دشمنان- بدانند خطّ جهاد مقاومت با انگیزه‌ی مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است. فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است ولی ادامه‌ی مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد.
ملّت ایران یاد و نام شهید عالی‌مقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس را بزرگ خواهد داشت و اینجانب سه روز عزای عمومی در کشور اعلام میکنم و به همسر گرامی و فرزندان عزیز و دیگر بستگان ایشان تبریک و تسلیت میگویم.
 
سیّدعلی خامنه‌ای
۱۳دی‌ماه ۱۳۹۸  
انه من یتق و یصبر فان الله لا یضیع اجر المحسنین (یوسف: ۹۰)

کسی که تقوی پیشه کرده و استقامت ورزد، خداوند اجر نیکوکاران را ضایع نخواهد ساخت.

بی تردید عالی ترین نمود احسان، احسان از جان خویش برای امنیت و آسایش دیگران است و آن هم امنیت و آسایش برای همه ستمدیدگان....

و چنین است که خداوند عشق آن سردار، سردار سلیمانی را در دلها جای داده است.

اینک آن سردار دلها درسپیده جمعه از میان ما رفته است.

آن کوبنده داعش جانی از میان ما رفته است.

آن که خود را وقف دین و وحدت دنیای اسلام کرده بود از میان ما رفته است.

آن که با هفتاد نفر جلو هجوم داعش به اربیل عراق را گرفته و منطقه را از شر خون آشامان تکفیری خلاص کرد از میان ما رفته است.

او بدست حکومتی جنایتکار به شهادت رسیده است.

ولی وعده خداوند تخلف ناپذیر است که
"ما از جنایتکاران انتقام خواهیم گرفت"
إِنَّا مِنَ الْمُجْرِمِينَ مُنتَقِمُون َ(سجده:۲۲)

                                                                روابط عمومی دانشگاه ارومیه