آخرین اخبار

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه روز یکشنبه(15 دی) در آیین گرامیداشت شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی که با حضور پرشور اساتید، دانشجویان و کارمندان دانشگاه ارومیه در مسجد این دانشگاه برگزار شد، اظهار کرد: در دین مقدس اسلام، مقام شهادت در راه خدا بسیار والاست و همه بزرگان دینی ما در دعاهایشان از خداوند شهادت را طلب کرده‌اند.
وی با اشاره به اینکه ائمه برای کسانی که بیشتر دوست داشتند شهادت طلب می‌کردند، افزود: امیرالمومنین حضرت علی(ع) توجه و لطف خاصی به مالک اشتر داشتند و هم برای خودشان و هم برای ایشان شهادت را طلب کردند. 
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی ادامه داد: مقام معظم رهبری نیز هنگامی که نشان ذوالفقار را به سردار سلمیانی اعطا می‌کردند، شهادت را برای ایشان طلب کردند؛ همانگونه که خودشان هم بارها آن را طلب کرده‌بودند.
وی با بیان اینکه سردار سلیمانی به خواسته و مطلوب خود رسید، عنوان کرد: شهادت فیض بسیار عظیمی است و مقام بسیار والایی نیز در انتظار شهیدان قرار دارد. 
حجت‌الاسلام والمسلمین قریشی تصریح کرد: کسانی که ایمان و عمل درستی داشته باشند خداوند محبت آنان را در دل مردم می‌کارد؛ به همه دلیل همه کشور دلداده سردار سلیمانی بودند و همه اقشار کشور در فراق ایشان می‌گریند. 

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی: در دین مقدس اسلام برای کسی که مومن واقعی باشد شکست معنایی ندارد و همیشه پیروز است.

وی گفت: در دین مقدس اسلام برای کسی که مومن واقعی باشد شکست معنایی ندارد، چون در مسیر توحید گام بر می‌دارد و قدم برداشتن در این راه شکست ندارد و همیشه پیروز است.
وی به پیام مقام معظم رهبری در اولین ساعات شهادت سردار قاسم سلیمانی نیز اشاره کرد و گفت: رهبری فرمودند که «انتقام سختی در انتظار جنایتکاران است» که این پیام برگرفته از وعده الهی در مورد به مجازات رسیدن جنایتکاران است.
حجت‌الاسلام والمسلمین قریشی اضافه کرد: سردار سلیمانی مرحله‌های سختی را در زندگی پشت سر گذاشتند و شهادت ایشان در زمانی اتفاق افتاد که خون این شهید تاثیر بسیار گسترده‌ای را در عالم گذاشت.
وی با تاکید بر اینکه راه مقاومت همیشه ادامه دارد، بیان کرد: وظیفه ما مقاومت و ایستادگی در برابر دشمنان است و نباید سستی و ناامیدی را به خودمان راه بدهیم.
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی گفت: ما باید مسئله تولی و تبری را در جامعه و به ویژه محیط دانشگاه بروز دهیم؛ تولی دوستی با خدا و نیکان او و تبری ابراز انزجار از شیطان و مستکبران است و این مسئله باید در محیط‌های عملی نمود داشته باشد.
وی تاکید کرد: آنچنان باید تولی و تبری در جامعه ما نمود پیدا کند که دشمنان نتوانند چشم طمع به کشور ما داشته باشند؛ دشمنان باید همیشه احساس کنند ما آماده هستیم چون اگر اینگونه نباشد فورا درصدد ضربه زدن به کشورمان برمی‌آیند.
شهید سردار سلیمانی به مرز کمال رسیده‌بود
رییس دانشگاه ارومیه هم در ادامه این مراسم ضمن تسلیت فقدان سردار بزرگ اسلام، سپهبد شهید قاسم سلیمانی اظهار داشت: بارها شنیده بودیم که سردار سلیمانی آرزوی شهادت داشتند که نشان‌دهنده رسیدن ایشان به مرز کمال بود.

دکتر رحیم حب‌تقی افزود: خداوند به خاطر اخلاص این سردار بزرگ، او را نگه داشت و دقیقا در زمانی شهید شد که بیشترین برکت را برای منطقه خواهد شد.
وی با بیان اینکه سردار سلیمانی نماد اخلاص بود، گفت: طی سال‌های اخیر دشمنان در کشورهای خاورمیانه می‌خواستند که از ارتجاع منطقه استفاده کنند و حوادثی را شکل دادند اما سردار سلیمانی با نقش موثر خود از مردم این منطقه حفاظت کردند.
رئیس دانشگاه ارومیه خاطر نشان کرد: قفس دنیا برای سردار سلیمانی تنگ بود و خداوند در آن دنیا جای بهتر و بزرگتری را برای ایشان تدارک دیده‌است.
وی در پایان تاکید کرد: خون سردار سلیمانی پایمال نمی‌شود و این خون باعث عظمت اسلام و مسلمین خواهد شد.
قرائت بیانیه دانشجویان و دانشگاهیان دانشگاه ارومیه در محکومیت اقدام جنایتکارانه آمریکا و عزادارای و سینه‌زنی برای فقدان شهید سردار سلیمانی از دیگر بخش‌های مراسم گرامیداشت این سردار بزرگ اسلام در دانشگاه ارومیه بود.

پیش از آغار مراسم نماز  ظهر و عصر نیز در این محل به اقامت نماینده ولی فقیه در استان اقامه شد.

بنا بر تصویب هیات رئیسه دانشگاه ارومیه هم به جهت تسهیل شرکت کردن دانشگاهیان در مراسم تشییع پیکر شهید والامقام سپهبد سلیمانی، کلیه امتحانات این دانشگاه در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه (۱۶ و ۱۷ دی ماه) لغو و به بعد از امتحانات موکول شد. 
همچنین سه دستگاه اتوبوس متشکل از دانشجویان دانشگاه ارومیه جهت شرکت در مراسم تشییع پیکر شهید والامقام سپهبد سلیمانی  بنا بر دستور ریاست دانشگاه و هماهنگی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه امشب به سمت این مراسم حرکت کردند.
 در زیر گزارش تصویری این مراسم را مشاهده نمایید.

_____________________________________________________________________________________

    • آمار بازدید:  امروز:10035  این هفته:55921  این ماه:171495  امسال:1728047