آخرین اخبار

دکتر رحیم حب نقی رئیس دانشگاه ارومیه صبح امروز دوشنبه 16 دی در جلسه هفتگی هیات رئیسه دانشگاه ارومیه ضمن عرض تسلیت و تبریک شهادت سردار والامقام سپهبد حاج قاسم سلیمانی، با تاکید بر این نکته که خون پاک سردار و ابومهدی ابوالمهندس و هم رزمانشان که در بغداد جاری شد در امتداد خونی بود که در کربلا ریخته شد، گفت: بنا بر تفاسیری که در مورد جریان کربلا مطرح است ، اسلام در آن زمان به سمت انحراف پیش می رفت و یزید در حالی نابودی اسلام بود که برای احیای دوباره اسلام به خونی پاک نیاز بود و خون پاک سید الشهدا(ع) و یارانش اسلام را دوباره احیا کرد.

دکتر حب نقی ادامه داد:آمریکا می خواست با به وجود آوردن جریاناتی در یکی 2 ماه اخیر در عراق، لبنان و برخی مناطق ایران، هم آرامش در عراق و منطقه را از بین ببرد و هم اتحاد ایران و عراق را خدشه دار کند و خیلی اوضاع برای منطقه شکننده بود و خداوند در بهترین زمان شهادت را در مقابل مکر امریکاهایی نصیب سردار کرد . در واقع خداوند با خون سردار مکر امریکا را به خودشان برگرداند و منطقه یکپارچه متحد شده و شور و شوق ضد آمریکایی در منطقه احساس می شود.

وی افزود: در ایران هم همینطور است انسجام ملی در ماه های اخیر در خطر بود که خداوند با تزریق آن خون پاک این توطئه دشمنان انقلاب را خنثی کرده و ورق برگشت. همین است رمز موفقیت انقلاب اسلامی. اگر انحرافی به وجود بیاید دوباره خون جدید در این انقلاب تزریق شده و از انحراف جلوگیری می کند.

رئیس دانشگاه ارومیه بیان کرد: حتی اگر انتقام فیزیکی هم صورت نگیرد خون پاک سردار کارش را کرد و منطقه مخالف آمریکا شده و مجلس عراق مصوب کرد که آمریکا از این کشور خارج شود. و یک شور ضد آمریکایی در منطقه و جهان به وجود آمد .

دکتر حب نقی در پایان گفت: این اتفاق و از دست دادن سردار گرچه برای ما تاسف بار است اما برکت این خون اتحاد دوباره ایران و عراق را به وجود آورد و توطئه های که ممکن بود به یک یک جنگ دیگر منتج شود از بین رفت و خدا را برای این موضوع شاکریم. امیدوارم کشورهای اسلامی به خود بیایند و آمریکا را از منطقه بیرون کنند. امروز این تشییع پیکرهای شهدا را ببنید ،‌این عزم ملی برای مقابله با آمریکا را ببنید هیچ امکانی وجود نداشت این انسجام صورت بگیرد و این برکت خون حاج قاسم است.

 شهادت حاج قاسم سلیمانی باعث تقویت پایه های نظام شد

حجت الاسلام و المسلمین کیومرزی مسئول نمایندگی نهاد رهبری دانشگاه ارومیه نیز در این جلسه ضمن اشاره به جنایت های متعدد آمریکا در طول تاریخ علیه ایران گفت:این اولین بار نیست که آمریکا علیه ایران جنایت می کند چه قبل انقلاب در جریان کودتای 28 مرداد و چه بعد از انقلاب ترورهای مختلف ، سقوط هواپیمای مسافربری ما و جنگ تحمیلی که علاوه بر پشتیبانی، آمریکا بعضا به صورت مستقیم با ایران جنگ می کرد و علیه ما جنایت می کرد. چطور که آن اتفاقات باعث تقویت نظام انقلاب اسلامی شد،‌این اتفاق هم همینطور شده و بار دیگر باعث تقویت نظام انقلاب اسلامی شد.

مسئول نمایندگی نهاد رهبری در دانشگاه ارومیه بیان کرد: این مراسمات خود نشان داد که مردم به ارزش های نظام و دین اعتقاد دارند چون حاج قاسم سلیمانی صادقانه به نظام و اسلام خدمت می کرد. این قدردانی از کسانی هست که برای حفظ ارزش های نظام زحمت می کشند و هر کس برای دین و این نظام مجاهدت کند،‌خداوند متعال اجرش را می دهد. خداوند روح آن شهید والامقام را با امام حسین (ع) محشور کند.

_____________________________________________________________________________________

    • آمار بازدید:  امروز:10315  این هفته:56201  این ماه:171775  امسال:1728327