آخرین اخبار

دکتر حب نقی رئیس دانشگاه ارومیه عصر روز دوشنبه ۱۶ دی ماه در جلسه مشترک هیات رئیسه دانشگاه با ریاست پارک علم و فناوری آذربایجان غربی گفت: در راستای ارتباط بیشتر دانشجویان و اعضای هیات علمی دانشگاه با صنعت , ۵ هکتار از اراضی دانشگاه ارومیه در جنب دانشکده فنی و مهندسی خوی , به ساخت مرکز رشد این دانشکده با همکاری پارک علم و فناوری اختصاص پیدا می کند .

دکتر حب نقی ادامه داد: پارک علم و فناوری ادامه فعالیت های دانشگاه است و ما امیدواریم زمانی برسد که تمام دانشجویان و فارغ التحصیلان ما با تاسیس  یک.شرکت دانش بنیان در پارک فعال بوده و دیگر بیکار نمانند. 

وی افزود: ما از اینکه طرح هایی در دانشگاه اجرا شود که در ارتباط با جامعه باشد , استقبال می کنیم و در دانشگاه نیز به همین سمت حرکت می کنیم,  

 دکتر علی نیکبخت رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی نیز در این جلسه گفت: دانشگاه و پارک چه از لحاظ فیزیکی و چه از لحاظ همکاری در کنار هم هستند. 

دکتر نیکبخت با تاکید بر اینکه برخی از شرکت های ما نیاز به نیروی جوان و خوش فکر دارند , بیان کرد: شرکت های ما بالاخص در زمینه الکترونیک و مکانیک نیازمند کارورز و نیروی کار از میان دانشجوها هستند. 

رئیس پارک علم و فناوری استان ادامه داد: ما همچنین از پایان نامه ها و رساله هایی که در راستای اهداف پارک باشند حمایت می کنیم.  همچنین با استفاده از ظرفیت فن بازار می توانیم دست آوردهای اعضای هیات علمی و دانشجویان را تجاری سازی کنیم  و در همبن هفته پژوهش حدود ۱۵ قرارداد تجاری برای محصولات شرکت های دانش بنیان بسته ایم. 

وی افزود ; همچنین ما می توانیم خیلی از رویدادها را به صورت مشترک اجرا کنم , از جمله همین مدرسه تابستانی کارآفرینی که با همکاری پارک و معاونت پژوهشی دانشگاه اجرا شد . ما به شدت دنبال فعالیت مشترک هستیم.  

 رئیس پارک بیان کرد: ارتباط دانشگاه و پارک باید به صورت سیستماتیک و سیستمی باشد . همین الان بسیاری از شرکت های ما از اعضای هیات علمی و دانشجویان هستند , 

در ادامه جلسه موارد مشترک ما بین دانشگاه ارومیه و پارک علم و فناوری آذربایجان غربی مورد بحث و بررسی قرار گرفت

_____________________________________________________________________________________

    • آمار بازدید:  امروز:311  این هفته:32092  این ماه:158494  امسال:1683972