آخرین اخبار

با حضور رئیس و اعضای هیات ریسه دانشگاه ارومیه و رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی عصر روز دوشنبه ۱۶ دی ماه از چند محصول دانش بنیان رو نمایی شد  

دکتر حب نقی رئیس دانشگاه ارومیه در حاشیه این رونمایی گفت: ما دانشگاهیان را در دانشکده های مختلف تشویق می کنیم تا شرکت دانش بنیان تشکیل داده و دست آوردهای علمی خود را تجاری سازی کنند.

رئیس دانشگاه ارومیه بیان کرد: سیاستهای دانشگاه نیز به همین صورت است که ما دانشگاهیان را به سمت پژوهش هایی در جهان رفع مشکلات جامعه و ارتباط با صنعت سوق می دهیم .

دکتر نیکبخت هم رئیس پارک علم و فناوری استان اذربایجان غربی  نیز با اشاره به اینکه ۹۱ شرکت دانش بنیان در این پارک فعالیت می کنند, گفت: پارک ظرفیت خوبی برای تولید فناوری , توسط فناوران هست. 

دکتر نیکبخت بیان کرد: ما در ابتدای راه از شرکت های دانش بنیان حمایت مادی هم می کنیم تا در شروع کسب و کار خود و در ابتدای ورود به بازار  دغدغه های خاص محیط های کسب و کار را نداشته باشند   

تجهیزات روشنایی خورشیدی،  انواع پایه های رویشی و نهال درختان میوه با پایه های رویشی، مکمل غذاهای مخمری، پودر جلبک اسپرولینا ، کیت جدید استخراج DNA  ، فروسنج مخروطی مزرعه ای اتوماتیک، شبیه ساز باران،  مینی لایسیمترهای زهکش دار، سیلندرهای استاندارد نمونه برداری، طراح و ساخت پهباد،  انواع مکمل خوراک و دام، کشت زعفران به شیوه ایروپنیک، سیستم تصفیه هوا، سیستم همیار پزشک جهت تشخیص تومورهای سرطانی و طراحی و ساخت دستگاه کمپوستر خانگی از جمله این محصولاتی بود که طبق این آیین رونمایی شد.

در زیر ویدیو گزارش  صدا و سیمای آذربایجان غربی از آیین رو نمایی از محصولات دانش بنیان مشترک دانشگاه ارومیه و پارک علم و فناوری استان را مشاهده نمایید.

_____________________________________________________________________________________

    • آمار بازدید:  امروز:619  این هفته:39560  این ماه:156337  امسال:1700141