آخرین اخبار

اطلاعیه تکمیلی گواهی شرکت در کارگاه های کارآفرینی برای ثبت پروپوزال پایان نامه 

 طبقه مصوبه مرداد ماه 1398 هیات رئیسه دانشگاه ارومیه به اطلاع دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه ارومیه می رساند:

 به دلیل اهمیت آشنایی با مباحث ارتباط کارآفرینی، ارتباط با صنعت و انتقال فناوری، برای دانشجویان محترم مقطع کارشناسی ارشد و دکتری که از آغاز نیمسال دوم سال تحصیلی 1399-1398 اقدام به تصویب پروپوزال می­کنند به ترتیب شرکت در حداقل دو (برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری حرفه­ای) و چهار (برای دانشجویان دکتری تخصصی و PhD) رویداد یا کارگاه آموزشی برگزار شده توسط مدیریت کارآفرینی یا ارتباط با صنعت یا مدیریت انتقال فناوری دانشگاه ارومیه با محوریت موضوعات کارآفرینی، ارتباط با صنعت، راهبری یا تاسیس شرکت­های نوپا (استارت­آپ)، فرآیند تجاری­سازی یا تبدیل ایده به فناوری یا محصول یا خدمت، سطح آمادگی فناوری (TRL)، ثبت اختراع و مالکیت فکری، فروش بهره مالکانه (رویالتی)، راه­اندازی و اداره شرکت­های دانش بنیان و راه­اندازی کسب و کارهای کوچک اجباری است.

هر دو گواهی شرکت در رویداد یا کارگاه برگزار شده­ در دیگر دانشگاه­ها و موسسات یا پارک­های علم و فناوری معتبر دولتی معادل یک گواهی شرکت محسوب می­شود. ارایه گواهی کسب رتبه تا دهم در رویدادهای ایده شو (جشنواره­ها یا مسابقات انتخاب ایده­های برتر) از هریک از دانشگاه­ها و موسسات یا پارک­های علم و فناوری معتبر دولتی معادل دو گواهی شرکت در کارگاه منظور می­شود. پیش از تصویب نهایی پروپوزال لازم است که دانشجویان گواهی شرکت در چنین رویداها یا کارگاه­ها (با ذکر تعداد ساعت رویداد در هر گواهی) را به معاون پژوهشی یا آموزشی­پژوهشی دانشکده جهت بایگانی در پرونده دانشجو و بارگذاری در سامانه پایان­نامه­ها  ارایه دهند.

در صورتی که به علت محدودیت زمانی امکان شرکت در دو یا چهار کارگاه قبل از تصویب پروپوزال مقدور نباشد، به تشخیص و تایید معاون دانشکده، دانشجو می­تواند نصف این تعداد را پس از نهایی شدن تصویب پروپوزال ولی پیش از دفاع از موضوع پایان­نامه یا رساله خود به دانشکده جهت بارگذاری در سامانه پایان­نامه­ها ارایه کند، در غیر اینصورت مجوز دفاع از پایان نامه یا رساله صادر نخواهد شد. 

در ادامه این بند در بهمن ماه در هیات رئیسه دانشگاه مصوبه ای دیگر به شرح زیر مصوب شد:

با توجه به مصوبات مورخ 98/5/15 هیات رئیسه دانشگاه مبنی بر الزام ارائه گواهی شرکت در کارگاههای کارآفرینی برای ثبت پروپوزال پایان نامه و رساله های دانشجویی از ابتدای نیمسال دوم  99-98 و با عنایت به درخواست تعدادی از دانشجویان در به تعویق افتادن زمان اجرای مصوبه مذکور، مقرر گردید تا شروع نیمسال اول 1400-1399 امکان ثبت پروپوزال برای این دسته از دانشجویان امکان پذیر گردد.  با این حال ارائه گواهی شرکت در این کارگاهها قبل از دفاع پایان نامه یا رساله لازم است صورت گیرد. بدیهی است پس از شروع نیمسال اول 1400-1399 اجرای بند 8 مصوبات مورخ 15/5/98 برای تمامی دانشجویان الزامی خواهد بود.

 معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه ارومیه

_____________________________________________________________________________________

    • آمار بازدید:  امروز:170  این هفته:46056  این ماه:161630  امسال:1718182