آخرین اخبار

در جلسه مشترک دکتر حب نقی رئیس دانشگاه ارومیه با سردار دکتر ابوطالب شفقت رئیس دانشگاه مالک اشتر ضمن بررسی پیشنهاد انعقاد  تفاهم نامه مشترک ما بین دو دانشگاه  بر ظرفیت ها و زیرساخت های دانشگاه ارومیه در زمینه صنایع دفاعی تاکید شد .

دکتر حب نقی رئیس دانشگاه ارومیه در این جلسه ضمن بیان ظرفیت های نیروی علمی و پژوهشی و همچنین زیر ساخت های این دانشگاه در زمینه صنایع دفاعی ، گفت: دانشگاه ارومیه می تواند در پازل صنایع دفاعی ایران نقش به سزایی داشته باشد و در این همین مسیر ما می توانیم با دانشگاه مالک اشتر پروژه های مشترکی اجرا کنیم.

رئیس دانشگاه ارومیه ادامه داد: در دانشگاه ارومیه زیرساخت ها فراهم است و چندین پروژه ویژه صنایع دفاعی نیز هم اکنون در این دانشگاه در حال اجرا است. ما تمایل داریم که صنایع دفاعی کشور از این ظرفیت بیشتر استفاده کند.

دکتر حب نقی افزود : در زمینه پدافند غیر عامل نیز دانشگاه ارومیه در حال اجرای پروژه ای به سفارش استانداری آذربایجان غربی است که نتایج خوبی تا امروز در این زمینه نیز حاصل شده است.

سردار دکتر ابوطالب شفقت رئیس دانشگاه مالک اشتر نیز در این جلسه ضمن اشاره به این نکته که فعالیت های این دانشگاه بیشتر پژوهشی و زیر نظر وزارت دفاع است،‌گفت: ما آمادگی انعقاد تفاهم نامه با دانشگاه ارومیه را داریم، ‌تا از طریق این تفاهم نامه بتوانیم پروژه های مشترک بیشتری در زمینه صنایع دفاعی انجام دهیم.