آخرین اخبار

دکتر مهدی کشمیری قائم مقام معاون پژوهش و فناوری در امور فناوری و مدیر کل دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم در جریان بازدید خود از دانشگاه ارومیه با اشاره به طرح پردیس پژوهش و فناوری دانشگاه ارومیه گفت: در راستای مطرح کردن و راه اندای این پردیس تلاش جدی داشته باشید و ما نیز در وزارت علوم از این طرح حمایت می کنیم.

دکتر کشمیری در ادامه گفت: داشتن محیطی پویا،‌ موثر و کارآفرین در اولویت اول ما بوده  و درآمدزایی به عنوان یک هدف طولانی مدت در اولویت آخر فعالیت پژوهشی این پردیس باشد.

وی افزود:‌هر چه قدر دانشگاه ها و  پارک های علم و فناوری از ظرفیت یکدیگر بیشتر  بهره ببرند و تعامل داشته باشند در جامعه اثرگزار تر خواهند بود و این می تواند برای دانشگاه ها و پارک ها امتیاز خوبی باشد و رکورد های کارآفرینی در آن ثبت شود.

دکتر کشمیری با اشاره به امکانات و ظرفیت هایی که در اختیار دانشگاه ها و پارک ها است گفت: دارایی های مردم  به عنوان امانت دست ماست و ما علاوه بر صیانت از این امانت باید در راستای توسعه کشور از آنها استفاده و مشکلات جامعه را حل کنیم.

دکتر حب نقی رییس دانشگاه ارومیه نیز در این جلسه گفت: ما از تمامی پژوهشکده های خود خواسته ایم تا طرح هایی که در راستای حل مشکل جامعه و صنعت است را در اولویت کار خود قرار داده  و سمت و سوی فعالیت های خود را به سمت جامعه هدایت کنند.

دکتر نیکبخت رییس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی نیز در این جلسه ضمن اشاره به تعاملات گسترده مابین پارک استان و دانشگاه ارومیه گفت: اجرای برنامه های مشترک از جمله مدارس تابستانی کارآفرینی، دوره های کارآفرینی، رویدادهای بین المللی و تعاملات گسترده ی دیگر از جمله فعالیت های مشترک پارک علم و فناوری استان و دانشگاه ارومیه است که روز به روز نیز افزایش می یابد.

در حاشیه این بازدید نیز تفاهم نامه تعاملات مابین دانشگاه ارومیه و پارک علم و فناوری آذربایجان غربی به امضا روسای طرفین رسید.