آخرین اخبار

جلسه شورای سیاست‌گذاری ستاد هفته پژوهش و فناوری استان آذربایجان غربی که به صورت مجازی و با حضور روسای دانشگاه‌های استان، مسئولین استانداری، روسا و مدیران کل دستگاه‌های اجرایی و دبیران جشنواره‌های هفته پژوهش و فناوری و به ریاست  دکتر حب‌نقی به عنوان جانشین رییس ستاد برگزار شد، سیاست‌ها و برنامه‌های هفته پژوهش مطرح و مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

هفته پژوهش و فناوری اواخر آذرماه هر سال برای تجلیل از پژوهشگران و فناوران، ترویج فرهنگ پژوهش و فناوری در استان و افزایش حساسیت مدیران استانی به امر پژوهش و فناوری برگزار می‌شود .

امسال نیز این هفته با شعار "پژوهش و فناوری در خدمت جهش تولید" و با مشارکت دانشگاه‌ها، پارک علم و فناوری و سازمان‌های اجرایی برگزار خواهد شد.

در این جلسه دکتر حب نقی تاکید کردند که با توجه به شرایط خاص حاصل از شیوع کوید-19 و با توجه به دستورالعمل‌های ستاد مبارزه با کرونا امکان برگزاری برنامه های هفته پژوهش به صورت حضوری وجود ندارد و بخش‌های مختلف ستاد برنامه های خود را به صورت مجازی و در پلتفرم های مختلف برگزار خواهند کرد.

در این جلسه مقرر گردید، دانشگاه‌ها، پارک علم و فناوری، بنیاد نخبگان و دستگاه‌های اجرایی پژوهشگران و فناوران منتخب خود را مطابق با دستورالعمل‌های موجود معرفی نمایند. همچنین، دبیران جشنواره‌های دانش‌آموزی و پژوهش و فناوری  و دبیر نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن‌بازار برنامه‌های خود را برای طرح در جلسه آتی شورای سیاست‌گذاری به دبیرخانه ستاد واقع در معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه ارومیه ارسال نمایند.