آخرین اخبار

حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید مهدی قریشی امام جمعه اروميه و عضو هیأت علمی دانشگاه ارومیه با تشريح وضعيت کشور عراق و تحرکات گروهک هاي تکفيري و بعثي در خطبه های نماز جمعه سیزدهم تیرماه سالجاری گفت: گروه هاي سلفي و تکفيري با تفکراتي که هيچ بويي از اسلام در آن وجود ندارد به جناياتي دست مي زنند که هيچ ارتباطي به دين اسلام ندارد.

 


وي تصريح کرد: دين اسلام دين رحمت، مغفرت و حفظ حرمت هاي انساني است در حالي‌که اين گروه هاي تکفيري به سادگي خون انسان‌هاي بي گناه و کودکان معصوم را مي ريزند و فحشا و فساد را جهاد در راه خدا تلقي مي کنند در حاليکه چنين اعمالي هيچ نسبتي با دين اسلام ندارد.

 


نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي گفت: اين چه نوع مسلماني است که داعشي ها دارند در حاليکه يک گلوله به سمت اسرائيل پرتاب نکرده اند سر کودکان را مي برند و شيعيان را به جرم سلام کردن به قبور ائمه اطهار(ع) کافر خوانده و قتل عام مي کنند.

 


امام جمعه ارومیه با اشاره به جريان واقعه کربلا و چگونگي ايجاد انحراف در بين مسلمانان گفت: آن زمان هم با خارجي خواندان اهل بيت پيامبر(ص) جنايت هايي را مرتکب شدند که انتظار نمي رفت و امروز نيز به واسطه ترويج خرافات و نفوذ استکبار در بين مسلمين جناياتي اتفاق مي‌افتد که فقط به نفع جبهه غرب و صهيونيستهاست.
 
آمريکا و صهيونيستها در پشت پرده تمام جنايت‌ها عليه مسلمين هستند

 


وی افزود: در پشت اين همه جنايت فقط آمريکا و رژيم صهيونيستي و اذنابشان قرار دارد چرا که همين‌ها با مرتکب شدن جنايت محرز ساقط کردن هواپيماي مسافربري ايران 290 نفر فرد عادي را کشتند که در ميان آنها 66 کودک معصوم و بي گناه بود و مدال افتخار دادن به فرمانده ناو آمريکايي که مرتکب همين جنايت شد پرده از چهره مزورانه غرب برداشت.

 


امام جمعه اروميه گفت: در هر گوشه از دنيا جنايتي بر عليه مسلمين انجام مي شود در آن ردپاي آمريکا مشهود است بنابراين بايد دشمن را به خوبي بشناسيم و در مقابل آن هوشيار باشيم.

 


حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید مهدی قریشی تصريح کرد: عليرغم همه اين اتفاقات و جنايتها، پيروزي در نهايت از آن جبهه اسلام است و انشالله بزودي پرچم توحيد به دست حضرت ولي عصر(عج) در گستره دنيا به اهتزاز در خواهد آمد.

 

 
 

منبع: شورای سیاستگذاری ائمه جمعه