آخرین اخبار

ای پیامبر


چون همیشه، ایمانی راسخ در دریای نگاهت موج می‏زد.


تمام فانوس‏های هدایت را روشن کردی، دلیل و برهان قاطع برایشان آوردی، معجزه قرآن را به همه نمایاندی و حتی انجیل را بر صدق گفتارت گواه گرفتی؛ ولی نور هدایت، راه نفوذی در دل‏هایشان نیافت.
خدا بر ضمیر نهانشان آگاه بود و نیت‏هایشان را می ‏دید؛ پس وحی فرستاد که پیامبرم! هرگاه بعد ازعلم و دانشى كه به تورسيده، (باز) كسانى با تو به محاجّه و ستيز برخيزند، به آنها بگو: «بياييد ما فرزندان خود را دعوت كنيم، شما هم فرزندان خود را؛ما زنان خويش را دعوت نماييم، شما هم زنان خود را؛ ما از نفوس خود دعوت كنيم، شما هم از نفوس خود؛ آنگاه مباهله كنيم؛ و لعنت خدا را بر دروغگويان قراردهيم.»


روز مباهله فرا رسید. تلاطم مهیبِ شک و تردید، آرامش پوشالی قلب‏هایشان را درهم کوبیده بود. آرزو می‏ کردند تو را با گروهی از یاران و سربازانت ببینند تا اینکه با خاندان سراسر نورت به میدان مباهله قدم بگذاری.
ولی تو آمدی؛ با دنیایی که محو تماشای جمال و هیبت خاندان پاک و روحانی‏ت شده بود. قلب زمان از استواری گام‏های علی علیه‏ السلام به تپش افتاد و گل‏های یاس، به تماشای فاطمه علیه السلام عطرافشان شدند. دست در دانه اهل آسمان، حسن علیه‏ السلام ، را در دستان مهربانت داشتی و جگرگوشه ‏ات حسین علیه ‏السلام را عاشقانه به سینه چسبانده بودی. زمین بر آسمان فخر می ‏فروخت که بر پشت او گام می‏ نهید و آسمان از دیدن آن همه شکوه و وقار، به وجد آمده بود. باد، عظمت ایمانتان را در گوش هزار سرو آزاد نجوا کرد و یک دشت شقایق، شیفته پاکی نگاهتان شد... . و نجران، به حقانیت این خاندان، اعتراف کرد.


 


روابط عمومی دانشگاه ارومیه فرارسیدن روز مباهله، روز افتخار مسلمین را به تمامی مسلمانان جهان تبریک و تهنیت عرض می نماید.


 


 

_____________________________________________________________________________________

    • آمار بازدید:  امروز:930  این هفته:33839  این ماه:156077  امسال:1690796