Public Relations News Website

امروز

جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱

 مدیر توسعه، تولید و فضای سبز دانشگاه از توسعه فضای سبز خبرداد


کاشت 1200 اصله نهال به مناسبت هفته درختکاری در دانشگاه ارومیه


به گزارش روابط عمومی دانشگاه، همزمان با هفته منابع طبیعی و روز درختکاری، طی مراسمی با حضور هیأت علمی، معاونین دانشگاه، هیات رئیسه، کارکنان و دانشجویان، تعدادی اصله نهال توت در دانشگاه غرس گردید.


به همین مناسبت، مهندس علی رنجبر مدیر توسعه، تولید و فضای سبز گفت: امیدواریم با کاشت حدود 1200 اصله درخت موفق شویم به وسعت فضای سبز دانشگاه بیفزائیم به نحوی که در حال حاضر، 2 هکتار از زمین های دانشگاه، به فضای سبز اختصاص یافته است.


وی اظهار داشت: حفظ و نگهداری محیط زیست، یکی از شاخص‌های توسعه است و کاشت درخت می‌تواند نقش بسیار مهمی در کاهش آلایندگی‌های زیست محیطی، شادابی و سلامتی جامعه داشته باشد که با توجه به موقعیت مکانی دانشگاه و داشتن فضای مناسب، توسعه فضای سبز از برنامه های اصلی این واحد می باشد.


مهندس رنجبر در پایان خاطر نشان نمود: با توجه به خشکسالی و از بین رفتن منابع طبیعی و خدادادی، باید تلاش نماییم با کاشت حتی یک نهال و فرهنگ سازی این امر خدا پسندانه در راستای احیاء جنگلها و مراتع و اماکن عمومی، زمین را دوباره سر سبز نماییم.


درخت، پرثمر‌ترین نعمت‌های پروردگار متعال است که بخش قابل توجهی از نیازهای انسان و سایر موجودات زنده را برآورده می‌سازد، تا حدی که انسان برای آن نوعی ارزش معنوی قائل است. درختکاری علاوه بر داشتن پشتوانه‌ای از علایق ملی و سنت تاریخی در ایران، با اعتقادات مذهبی مردم نیز پیوند دارد. کاشتن درخت امری است که اجر اخروی در پی دارد و از حرمت و قداست ویژه‌ای برخوردار است تا حدی که کاشت درخت، نوعی عبادت فرض شده و حتی در این باره روایات معتبری از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و ائمه معصومین علیهم السلام نقل شده است.


 

چند رسانه ای

رقابت 69956 داوطلب کنکور سراسری 1401 در آذربایجان غربی (+فیلم)

دهمین گردهمایی سالانه روسای مراکز بهداشت و درمان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور به میزبانی دانشگاه ارومیه (+فیلم)

گلهای بهاری زینت بخش دانشگاه ارومیه (گزارش تصویری)

دانشگاه اروميه در رسانه ها

تماس با ما

تماس با ما

آدرس : استان آذربايجان غربي - اروميه

کيلومتر 11 جاده سرو - دانشگاه اروميه

شماره تلفنخانه : 43-32752741-044

کدپستي : 5756151818

صندوق پستي : 165

پست الکترونيکي : publicrelation@urmia.ac.ir