Public Relations News Website

امروز

دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲

رییس دانشگاه ارومیه: محیط زیست و حفظ سلامت آن مورد غفلت قرار گرفته است


به گزارش روابط عمومی، دکتر رحیم حب نقی رییس دانشگاه ارومیه در سیزدهمین کنگره سم شناسی ایران که بیست و یکم اردیبهشت ماه آغاز و با حضور نام آوران و محققین عرصه سم شناسی، تا بیست و چهارم همین ماه ادامه دارد ضمن خوشامدگویی به میهمانان گفت: توسعه صنعتی به عنوان یکی از مهمترین برنامه های پیشرفت کشور مورد توجه قرار گرفته است و توسعه کشاورزی و تامین غذا نیز  در پی آن از مولفه های رشد کشور بوده و موضوعی که در این میان مورد غفلت و بی توجهی واقع شده محیط زیست و آلوده ساختن آن با انواع سموم و تخریب زیست بوم انسان هاست.


وی در همین راستا افزود: بشر نسبت به محیطی که خداوند بی منت و به وفور در اختیارش قرار داده بسیار بد عمل کرده که ما نیز از آنها، جدا و منفک نیستیم و به تعبیر سنتی و مذهبی، کفران نعمت کرده ایم و این امر عذاب دنیوی و اخروی را در پی خواهد داشت.


دکتر حب نقی با ذکر این سخن که زمین های پاک ما آلوده شده است اظهار داشت: ما برای تولید محصول بیشتر و سریع تر و مبارزه با آفات و بازاریابی و زیباتر و پر فروش تر کردن محصولات، آنها را با انواع سموم و مواد شیمیایی آلوده کرده ایم و انواع سم ها را وارد آب و خاک سالم نموده ایم که متاسفانه اکنون و در این مرحله، به صورت انبوه، با مواد شیمیایی مضر در گیاهان مواجه هستیم.


رییس سیزدهمین کنگره بین المللی سم شناسی ایران از طیف وسیع سرطان خبر داد و گفت: تمامی مواد شیمیایی که در گیاهان و محصولات زراعی و باغی، دامداری ها و مرغداریها و ... مورد استفاده قرار می گیرد بافت های انسانی و به خصوص بافت های در حال رشد کودکان را مورد هجوم قرار داده و امروز ما بدان جا رسیده ایم که با خیل عظیمی از بیماری های سرطانی در کشور روبرو شده ایم و این کنگره فرصت مغتنمی است بشناسیم و بشناسانیم سم چیست و چگونه زندگی امروزی را می توان از مخاطرات آن نجات داد.


در ادامه این نشست دکتر امید سبزواری، رییس انجمن سم شناسان ایران، دکتر آریس رییس اتحادیه سم شناسان اروپا و دکتر حسن ملکی نژاد دبیر علمی کنگره به ایراد سخنرانی پرداختند.

چند رسانه ای

با حضور بیش از 1500 دانشجو؛ گفت و گوی بی واسطه دانشجویان با سخنگوی دولت سیزدهم در دانشگاه ارومیه برگزار شد

گزارش جامع سفر وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به استان آذربایجان غربی

رقابت 69956 داوطلب کنکور سراسری 1401 در آذربایجان غربی (+فیلم)

دهمین گردهمایی سالانه روسای مراکز بهداشت و درمان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور به میزبانی دانشگاه ارومیه (+فیلم)

گلهای بهاری زینت بخش دانشگاه ارومیه (گزارش تصویری)

دانشگاه اروميه در رسانه ها

تماس با ما

تماس با ما

آدرس : استان آذربايجان غربي - اروميه

کيلومتر 11 جاده سرو - دانشگاه اروميه

شماره تلفنخانه : 43-32752741-044

کدپستي : 5756151818

صندوق پستي : 165

پست الکترونيکي : publicrelation@urmia.ac.ir