Public Relations News Website

امروز

یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲

کسب رتبه برگزیده چهارمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویی توسط دانشجویان دانشگاه ارومیه


به گزارش روابط عمومی و به نقل از روابط عمومی جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی، این مسابقات به همت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی و با همکاری معاونت فرهنگی دانشگاه ارومیه به مدت 2 روز و به صورت همزمان در دو سالن معراج دانشکده کشاورزی و مجتمع فرهنگی دانشگاه ارومیه برگزار شد.


امین رستم زاده معاون فرهنگی جهاد گفت: افتتاحیه و مرحله مقدماتی این مناظرات با شرکت 40 نفر از دانشجویان دانشگاه های استان و در قالب تیم های 4 نفره روز دوشنبه 28 اردیبهشت با رقابت 10 گروه مناظره کننده در دانشگاه ارومیه برگزار شد که از این گروه ها 6 تیم به مرحله بعد راه یافتند و مراحل نهایی نیز سی و یکم اردیبهشت ماه با حضور مسئولان و اعضای هیات علمی دانشگاه با معرفی گروه های برگزیده به کار خود پایان داد.


وی ادامه داد: طی برگزاری این مسابقات، 24 ساعت مناظره در موضوعات مختلف و با رعایت اصول اخلاقی و علمی مناظره برگزار شد که 9 نفر از اعضای هیات علمی دانشگاههای آذربایجان غربی مسئولیت ارزیابی و داوری این دوره از مسابقات را بر اساس اشل های مناظره مدل ISDC بر عهده داشتند.


رييس سازمان دانشجويان آذربايجان غربي اظهار کرد: التزام به اخلاق علمی در نقد و نقل آرا، اشخاص و آثار، پرهیز از ورود در نزاع های غیر علمی و مجادلات روزمره و مرسوم، اهتمام به روزآمدی و کارايی مباحث، نقل ها و منابع، اهتمام به واقعی بودن دفاع از موضوعات( در حد امکان) از خط مشي مسابقات می باشد.


رستم زاده گفت: این دوره از مسابقات در محورهای قانون مداری، اعتدال و خرد ورزی به عنوان گام اساسی در حوزه رشد فردی، مدیریت جهادی،‌ تحول اقتصادی،‌ اقتصاد مقاومتی و در حوزه بحث توسعه نوآوری علمی و اشتغال دانش بنیان و همچنین نوعدوستی، خدمات داوطلبانه،‌ عدالت محوری،‌ رضایت از زندگی،‌ بهداشت روانی و سلامت عمومی در حوزه اجتماعی برگزار شد.


وی ادامه داد : در دنیا مناظره ها در قالب توسعه ای پایدار به طور جدی و ارزشمند پایه ریزی و مورد استفاده برای توسعه کشور قرار می گیرد که موجب گسترش علم و فناوری مبتنی بر عمل و به طور کاربری در جوامع بین المللی است.


رستم زاده تصریح نمود: ترویج علم و پدید آوردن اندیشه نو و خلاق سبب توسعه پایدار است که این رویدادها و برنامه ها در دنیا به قوانینی برای روان سازی نیل به توسعه تبدیل می شود و باید این رویکردهای علمی نیز که زاییده عقل بشر است در معرض صیقل نقد قرار گیرد.


دبیر علمی مسابقات ملی مناظره دانشجویی در آذربایجان غربی اظهار کرد: 2 گروه از مناظره کنندگان به مرحله فینال چهارمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویی در آذربایجان غربی راه یافتند که از این بین، براساس رای هیات داوران، گروه " نسل دوم انقلاب" از دانشگاه ارومیه به عنوان برگزیده این دوره از مسابقات انتخاب شد و گروه انعکاس نیز به عنوان گروه دوم انتخاب شدند و این دو گروه به نمایندگی از دانشگاه های استان به مسابقات منطقه ای مناظره دانشجویی راه یافتند.


همچنین دکتر نظریانی معاون دانشجویی دانشگاه ارومیه نیز در اختتامیه این مناظرات گفت: برگزاری این دوره از مسابقات ابتکار جالب و رویداد فرهنگی مهمی است که برای اولین بار در سطح دانشگاههای استان، برگزار می شود و گامی در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر ایجاد فضای آزاد اندیشی در دانشگاه ها می باشد.


در پایان مراسم با اهدای جوایز و لوح یادبود از گروه های برگزیده قدردانی به عمل آمد.

چند رسانه ای

با حضور بیش از 1500 دانشجو؛ گفت و گوی بی واسطه دانشجویان با سخنگوی دولت سیزدهم در دانشگاه ارومیه برگزار شد

گزارش جامع سفر وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به استان آذربایجان غربی

رقابت 69956 داوطلب کنکور سراسری 1401 در آذربایجان غربی (+فیلم)

دهمین گردهمایی سالانه روسای مراکز بهداشت و درمان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور به میزبانی دانشگاه ارومیه (+فیلم)

گلهای بهاری زینت بخش دانشگاه ارومیه (گزارش تصویری)

دانشگاه اروميه در رسانه ها

تماس با ما

تماس با ما

آدرس : استان آذربايجان غربي - اروميه

کيلومتر 11 جاده سرو - دانشگاه اروميه

شماره تلفنخانه : 43-32752741-044

کدپستي : 5756151818

صندوق پستي : 165

پست الکترونيکي : publicrelation@urmia.ac.ir