Public Relations News Website

امروز

چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱

مدیریت مصرف آب سبب احیای دریاچه ارومیه می‌شود

به گزارش روابط عمومی و به نقل از خبرگزاری تسنیم، دکتر میر علی محمدی گفت: مردم می‌توانند با صرفه‌جویی و مدیریت مصرف آب به حل بحران دریاچه ارومیه کمک کنند.

محمدی به بحران آب در کشور اشاره کرد و گفت: نزولات جوی و بارندگی در ایران از نظر آماری یک سوم نزولات جوی دنیا است که این خود نشان می‌دهد ایران کشوری خشک و نیمه خشک است.

وی تصریح کرد: از سوی دیگر با توجه به اینکه آذربایجان‌غربی پس از خوزستان دومین استان پرآب کشور به شمار می‌رود و با توجه به بحران دریاچه ارومیه، این خود نشان می‌دهد که وضعیت سایر استان‌های کشور به مراتب بدتر از آذربایجان‌غربی است.

عضو هیأت علمی دانشگاه ارومیه اظهار داشت: مردم می‌توانند با صرفه‌جویی و مدیریت مصرف آب به حل بحران دریاچه ارومیه کمک کنند، به ویژه اینکه با آغاز فصل تابستان و گرمی هوا، مصرف آب در باغات و اراضی زراعی افزایش می‌یابد.

محمدی با اشاره به اینکه دمای ایران 3 درجه گرمتر از متوسط دنیا است گفت:متوسط حرارت جهانی 15 و دمای ایران 18 درجه است که این خود سبب تبخیر آب در سدها، دریاها و دریاچه‌ها و در نتیجه خشکی آنها می‌شود بنابراین حل بحران آب نیازمند کمک و همراهی تمامی آحاد مردم است.

 

 

چند رسانه ای

رقابت 69956 داوطلب کنکور سراسری 1401 در آذربایجان غربی (+فیلم)

دهمین گردهمایی سالانه روسای مراکز بهداشت و درمان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور به میزبانی دانشگاه ارومیه (+فیلم)

گلهای بهاری زینت بخش دانشگاه ارومیه (گزارش تصویری)

دانشگاه اروميه در رسانه ها

تماس با ما

تماس با ما

آدرس : استان آذربايجان غربي - اروميه

کيلومتر 11 جاده سرو - دانشگاه اروميه

شماره تلفنخانه : 43-32752741-044

کدپستي : 5756151818

صندوق پستي : 165

پست الکترونيکي : publicrelation@urmia.ac.ir