Public Relations News Website

امروز

سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱

معاون آموزشی دانشگاه: تعداد دانشجویان دکتری شاهد و ایثارگر دانشگاه ارومیه افزایش قابل توجهی داشته است

به گزارش روابط عمومی، در نشست مشترک مسئولین دانشگاه ارومیه و بنیاد شهید استان که  بیست و هشتم مهر و با حضور رییس دانشگاه، مشاور رییس در امور ایثارگران، معاون فرهنگی بنیاد شهید استان به همراه هیأت همراه، رییس ستاد شاهد و ایثارگران دانشگاه و اساتید مشاور شاهد در سالن شورای ستاد مرکزی دانشگاه ترتیب یافت دکتر حب نقی رییس دانشگاه ضمن تسلیت ایام محرم گفت: دانشگاه ارومیه بسیار تمایل دارد نظرات و راهکارهای مسئولین بنیاد شهید استان را با توجه به اینکه خارج از دانشگاه هستند در حوزه شاهد و ایثارگر بداند و با همکاری این ارگان، بتواند به وظایفی که در قبال خانواده معظم شاهد و ایثارگر دارد به نحو احسنت عمل نمایند.

دکتر آین معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه و مشاور رییس دانشگاه در امور ایثارگران از  افزایش تعداد دانشجویان تحصیلات تکمیلی به ویژه دکتری خبر داد و پیشنهاداتی در خصوص ارتقاء علمی هر چه بیشتر دانشجویان شاهد ارائه کرد.

انتخاب رشته مطابق با استعداد و علاقه دانشجو و تغییر رشته به موقع در صورت مشروط شدن از نکته نظرات وی در این خصوص بود.

در ادامه سیدهادی صالحی مدیرکل ستاد شاهد و ایثارگر، گزارشی از برنامه های اجرا شده توسط این ستاد در سال 94-93 را ارائه نمود.

گردهمایی سالانه دانشجویان شاهد و ایثارگر، جلسه ستاد شاهد و ایثارگر، اردوی آشنایی دانشجویان شاهد با اساتید مشاور شاهد و ایثارگر، رسیدگی به درخواست ها و مشکلات دانشجویان و ... از جمله این اقدامات بود.

صالحی در ادامه به بررسی وضعیت آماری و تحصیلی دانشجویان پرداخت و تصریح نمود: دانشگاه ارومیه با 446 نفر دانشجوی کارشناسی و 184 نفر دانشجوی تحصیلات تکمیلی مجموعاً ، 630 نفر دانشجو را تحت پوشش خود قرار داده است که بیش از 500 نفر از آنان فرزندان جانبازان و آزادگان هستند.

وی همچنین ادامه داد: در طی چهار جلسه کمیسیون شاهد، کمیسیون موارد خاص، کمیسیون موارد خاص استانی و کمیسیون دانشگاه های غیر انتفاعی، به بیش از چهار صد درخواست و مشکلات این دانشجویان رسیدگی شده است.

در ادامه مهندس نیکخو معاون فرهنگی بنیاد شهید و ایثارگران استان به ایراد سخنرانی پرداخت.

وی با اشاره به لزوم ارتقای تحصیلی دانشجویان شاهد و ایثارگر، دانشگاه ارومیه را مهم ترین مجموعه علمی استان عنوان نمود و گفت: ارائه آگاهی بیشتر برای دانشجویان جدیدالورود شاهد در ابتدای سال، برگزاری همایش های سراسری و همزمانی آن با مشاوره های تحصیلی و فرهنگی و فعال تر کردن اعضای کانون های علمی؛ می تواند دانشجویان شاهد را بالنده تر نماید.

در این جلسه پس از بحث و بررسی و پیرامون مسایل مطروحه موارد پیشنهادی ستاد شاهد جهت اجرا در ترم آتی به تصویب رسید.

 

چند رسانه ای

رقابت 69956 داوطلب کنکور سراسری 1401 در آذربایجان غربی (+فیلم)

دهمین گردهمایی سالانه روسای مراکز بهداشت و درمان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور به میزبانی دانشگاه ارومیه (+فیلم)

گلهای بهاری زینت بخش دانشگاه ارومیه (گزارش تصویری)

دانشگاه اروميه در رسانه ها

تماس با ما

تماس با ما

آدرس : استان آذربايجان غربي - اروميه

کيلومتر 11 جاده سرو - دانشگاه اروميه

شماره تلفنخانه : 43-32752741-044

کدپستي : 5756151818

صندوق پستي : 165

پست الکترونيکي : publicrelation@urmia.ac.ir