Public Relations News Website

امروز

سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱

برگزاری مراسم روز کتابدار در دانشگاه ارومیه

به گزارش روابط عمومی در این نشست که با حضور معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه، مدیر خدمات علمی و فناوری، رییس کتابخانه مرکزی و کتابداران دانشگاه ارومیه روز یکشنبه 24 آبان در محل واحد اطلاع رسانی کتابخانه مرکزی ترتیب یافت دکتر سلیمانپور معاون پژوهشی به ارزش کتاب به عنوان معلم انسان ساز در همه برهه های زمانی زندگی اشاره کرد.

وی در ادامه یکی از اهداف کلان دانشگاه در 5 سال آینده را بررسی نمود و افزود: دانشگاه در چشم انداز 5 سال آتی در نظر دارد 40% از فارغ التحصیلان بایستی کارآفرین تربیت شوند.

دکتر سلیمان پور ادامه داد: ما انتظار نداریم که همه ی دانشجویان ما کارآفرین تربیت شوند همچنان که از همه بشر انتظار نمی رود که هنرمند شوند اما ما بسترهای لازم برای آموزش و سوق دانشجویان به سمتی که پس از تحصیل خودکفا شوند را فراهم خواهیم کرد.

این عضو هیأت علمی ادامه داد: در همین راستا، اقداماتی نیز در دانشگاه ارومیه انجام شده که از ان جمله می توان به مرکز امکان سنجی و مرکز رشد اشاره کرد که مرکز رشد، کارآفرینان را مورد حمایت قرار داده و اعتبار و امکانات و زیرساخت های فیزیکی را در اختیار این افراد قرار می دهد.

در ادامه دکتر علی محمدنیک بخت، گفت: فرهنگ بالایی در میان کتابداران و سازمان کتابخانه های دانشگاه جاری و ساری گشته که می تواند و باید الگوی رفتار انسانی و اداری برای دانشجویان باشد.

منوچهر ده بزرگی رییس کتابخانه مرکزی دیگر سخنران نشست بود که به ارائه گزارشی از کتابخانه های اقماری دانشگاه پرداخت.

بنابر استناد گزارش رییس کتابخانه مرکزی، نرم افزار فروش پایان نامه، دانلود 1500 کتاب الکترونیکی، اقدامات اولیه برای تاسیس انجمن کتابداری استان، درج پایان نامه های تحصیلات تکمیلی از طریق نرم افزار پارس آذرخش یا پرتال کتابخانه، انعقاد تفاهم نامه با ایران دات، انجام امورات مربوط به 22000 عضو کتابخانه های دانشگاه، اجرای نرم افزار فروش الکترونیکی انتشارات دانشگاه، اشتراک و خرید پایگاه اطلاعاتی از شرکت دانش پژوهان جوان زنجان، قرارداد با مگ ایران( مجلات ایران)، تمدید سیلیویکا( مقالات کنفرانس ها و سمینارها) از جمله اقدامات کتابداران در سال 94 می باشد.

ارائه گزارش توسط مسئول واحد اطلاع رسانی و ارائه نکته نظرات کتابداران از جمله حاشیه های این نشست بود.

این مراسم با ضیافت ناهار به پایان رسید.

 

چند رسانه ای

رقابت 69956 داوطلب کنکور سراسری 1401 در آذربایجان غربی (+فیلم)

دهمین گردهمایی سالانه روسای مراکز بهداشت و درمان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور به میزبانی دانشگاه ارومیه (+فیلم)

گلهای بهاری زینت بخش دانشگاه ارومیه (گزارش تصویری)

دانشگاه اروميه در رسانه ها

تماس با ما

تماس با ما

آدرس : استان آذربايجان غربي - اروميه

کيلومتر 11 جاده سرو - دانشگاه اروميه

شماره تلفنخانه : 43-32752741-044

کدپستي : 5756151818

صندوق پستي : 165

پست الکترونيکي : publicrelation@urmia.ac.ir