Public Relations News Website

امروز

پنجشنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۱

کارگاه آموزشی "گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی با تأکید بر بیمه و تأمین اجتماعی" برگزار گردید

به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ارومیه و اداره کل تأمین اجتماعی استان در دانشگاه ارومیه برگزار شد: کارگاه آموزشی "گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی با تأکید بر بیمه و تأمین اجتماعی"

این کارگاه روز یکشنبه 20ام دیماه از ساعت 10 صبح در سالن اجتماعات دانشکده علوم دانشگاه ارومیه و با حضور صد نفر از دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه ارومیه و همچنین تعدادی از کارکنان اداره کل تأمین اجتماعی استان آذربایجان غربی برگزار گردید.

در ابتدا مقصود مقدمی کیا، مدیرکل سازمان تأمین اجتماعی استان آذربایجانغربی درخصوص لزوم اقتصاد مقاومتی و ارتباط آن با بیمه و تأمین اجتماعی به ایراد سخنرانی پرداخت.

سپس دکتر صمد حکمتی­ فرید، عضو هیأت علمی دانشکده اقتصاد و مدیریت دانشگاه ارومیه به عنوان مدرس این کارگاه پس از بیان مقدمه ای درباره اقتصاد مقاومتی و اهمیت آن برای آینده کشور مطالب خود را آغاز نمود.

دکتر حکمتی فرید ضمن اشاره به چشم ­انداز بیست ­ساله کشور و شاخص­های آن به تشریح اهمیت و نقش اقتصاد مقاومتی در رسیدن به اهداف کلان اقتصادی کشور پرداخت.

وی پرداختن به مشکلات موجود در اقتصاد ایران و ارائه راهکارهای رفع آن با تکیه بر اقتصاد مقاومتی را حائز اهمیت دانسته و به صورت نموداری و دقیق رشد اقتصادی و بهره­ وری عوامل تولید در سالهای اخیر را مورد بررسی قرار داد و افزود: با توجه به عملکرد ضعیف و بعضاً منفی این شاخص­ها که به دلیل عوامل متعدد از جمله وابستگی اقتصاد کشور به درآمد­های نفتی می­باشد و راهکار خروج از این وضعیت، رشد درون زای اقتصاد و به عبارتی مقاوم­ سازی اقتصاد می­باشد.

عضو هیات علمی دانشگاه ارومیه در پایان کارگاه، به برخی از ظرفیت­ها و توانمندی­ های جمهوری اسلامی ایران نیز اشاره و خاطر نشان کرد: باید جهت رسیدن و نزدیکتر شدن به اهداف چشم ­انداز بیست ساله کشور، برنامه­ ریزی­های منطقی در حوزه­ های مختلف اقتصادی و کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی صورت پذیرد.

چند رسانه ای

رقابت 69956 داوطلب کنکور سراسری 1401 در آذربایجان غربی (+فیلم)

دهمین گردهمایی سالانه روسای مراکز بهداشت و درمان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور به میزبانی دانشگاه ارومیه (+فیلم)

گلهای بهاری زینت بخش دانشگاه ارومیه (گزارش تصویری)

دانشگاه اروميه در رسانه ها

تماس با ما

تماس با ما

آدرس : استان آذربايجان غربي - اروميه

کيلومتر 11 جاده سرو - دانشگاه اروميه

شماره تلفنخانه : 43-32752741-044

کدپستي : 5756151818

صندوق پستي : 165

پست الکترونيکي : publicrelation@urmia.ac.ir