Public Relations News Website

امروز

شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲

سیستم حسابداری تعهدی برای اولین بار در دانشگاه­­های کشور در دانشگاه ارومیه راه اندازی گردید

بنابر اعلام مشاور مالی معاون اداره مالی و توسعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری؛ دانشگاه ارومیه برای اولین بار در سطح دانشگاه های کشور توانست سیستم حسابداری تعهدی را در این مجموعه، راه اندازی و اجراء نماید.

دکتر حب نقی رئیس دانشگاه در این مراسم که با حضور مدیران استانی، مشاور رئیس در امور برنامه ریزی، بودجه و تشکیلات، اعضای هیات رئیسه، مدیران مالی و کارکنان امور مالی دانشگاه برگزار شد ضمن تشکر و قدردانی از زحمات و تلاش های شبانه روزی دست اندرکاران در اجرایی شدن سیستم حسابداری تعهدی که در راستای اجرای مصوبه های 4 و 5 قانون توسعه و نیز مصوبات هیات امناء و هیات رییسه  انجام شده، راه اندازی این سیستم را رسماً اعلام کرد.

دکتر حب نقی گفت: هدف اصلی این طرح، شفاف سازی حساب ها و ارائه حساب های مالی از بهای تمام شده و کل و همچنین تهیه گزارش و عملکرد کل و صورت حساب های دوره ای آسان می باشد.

وی افزود: همچنین از ثمرات این سیستم، امکان پذیری دقیق تر ارزیابی دانشگاه است و با توجه به اینکه دانشگاه در مسیر استراتژی میان مدت خود گام برداشته و انضباط مالی و برنامه ریزی، سر لوحه اجرای استراتژی است تقارن این دو را به فال نیک می گیریم و امید به برنامه ریزی مالی بهتر برای دانشگاه داریم.

در ادامه دکتر مهرانی مشاور مالی معاون اداره مالی و توسعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با تأکید بر اینکه  دانشگاه به عنوان مرکز علمی و آموزشی باید در تمامی عرصه ها پیشرو باشد از مدیریت دانشگاه به جهت سوق حسابداری به چنین مسیری تقدیر نمود.

در ادامه دکتر حیدری رییس کمیته داخلی دانشگاه و رییس سیستم تعهدی گفت: با توجه به اینکه بخش های مختلف دانشگاه مشتریان خاص خود را دارد و مستلزم این است که با اطلاعات تهیه شده حداکثر رضایت را به آنها ببخشد، این سیستم پایه محکمی برای مدیریت و بهینه سازی مصرف منابع انسانی و بستر سازی برای فعالیت و بودجه عملیاتی است.

در پایان دکتر منصور فر مشاور رییس در امور برنامه ریزی، بودجه و تشکیلات افزود: با توجه به راه اندازی موفق این سیستم، دانشگاه ارومیه وظیفه خود میداند در صورت تمایل دستگاه ها و سازمان های استان، آنها را در راه اندازی و اجرای سیستم یاری نماید.

این مراسم یازدهم اسفند ماه در سالن شورای ستاد مرکزی دانشگاه برگزار شد.

چند رسانه ای

با حضور بیش از 1500 دانشجو؛ گفت و گوی بی واسطه دانشجویان با سخنگوی دولت سیزدهم در دانشگاه ارومیه برگزار شد

گزارش جامع سفر وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به استان آذربایجان غربی

رقابت 69956 داوطلب کنکور سراسری 1401 در آذربایجان غربی (+فیلم)

دهمین گردهمایی سالانه روسای مراکز بهداشت و درمان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور به میزبانی دانشگاه ارومیه (+فیلم)

گلهای بهاری زینت بخش دانشگاه ارومیه (گزارش تصویری)

دانشگاه اروميه در رسانه ها

تماس با ما

تماس با ما

آدرس : استان آذربايجان غربي - اروميه

کيلومتر 11 جاده سرو - دانشگاه اروميه

شماره تلفنخانه : 43-32752741-044

کدپستي : 5756151818

صندوق پستي : 165

پست الکترونيکي : publicrelation@urmia.ac.ir