Public Relations News Website

امروز

پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲

کسب مقام سوم استانی در پنجمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان توسط تیم دانشجویی دانشگاه ارومیه

تیم دانشجویی الرسائل دانشگاه ارومیه در مرحله استانی پنجمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان نشان خواجه نصیرالدین طوسی با امتیاز 762 موفق به کسب مقام سوم گردید.

این مسابقات به همت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی استان و با مشارکت معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ارومیه با هدف التزام به اخلاق علمی، پرهیز از ورود به منازعات غیر علمی در میان نسل جوان و نخبه کشور و با اهتمام به روز آمدی و کارآمدی مباحث اجرا شد.

امین رستم زاده دبیر علمی پنجمین دوره مناظرات دانشجویی در آذربایجان غربی، با اشاره به شرکت 16 تیم دانشگاهی که هر کدام متشکل از یک نفر عضو هیات علمی به عنوان سرپرست و 4 نفر عضو دانشجویی بودند، خاطر نشان کرد:در مرحله نهایی تیم های دانشگاهی از8 دانشگاه از جمله دانشگاههای ارومیه، صنعتی، آزاد، پیام نور، غیر انتفاعی و علمی کاربردی در این مسابقات به رقابت پرداختند که تیم الرسائل دانشگاه ارومیه، به همراه سه تیم دیگر به فینال راه پیدا کردند. 

وي اشاره کرد: این نهاد در استان آذربايجان غربي در نظر دارد در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری با انجام چنین مسابقاتی زمینه ساز پرورش نسلی دارای «شجاعت نظریه پردازی و مناظره در ضمن وفاداری به اصول و اخلاق و منطق» در حوزه و دانشگاه باشد.

همچنین حجت الاسلام و المسلمین کریم جباری مدیر برنامه ریزی فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ارومیه یادآور شد: اگر در مناظرات دانشجویی آداب بحث و گفت و گو و اصول نقد و مناظره رعایت شده و به یک خصلت رایج فرهنگی و اجتماعی تبدیل شود می تواند با ایجاد شور و نشاط در مباحثه های علمی نقش مهمی در توسعه فرهنگی دانشگاه ها، جامعه و حتی کشور ایفا کند .

وی افزود: مناظرات دانشجویی علاوه بر تقویت قدرت بیان و سخنوری دانشجویان می تواند در باروری عقل و خرد جمعی با محوریت حق جویی و حقیقت باوری نقش بسیار مهمی داشته باشد.

لازم به ذکر است بر اساس مصوبه شوراي هماهنگي فعاليت هاي فرهنگي، اجتماعي دانشگاه هاي كشور جهاد دانشگاهی به مدت 5 سال به عنوان متولی اجرای مناظرات دانشجویی (با مشارکت دانشگاه ها و نهادها) در سطح دانشگاه های کشور تعیین شده است.

گفتنی است مسابقات ملی مناظره دانشجویان 4 و 5 خرداد 1395 در دانشگاه ارومیه برگزار گردید.

 

 

چند رسانه ای

رقابت 69956 داوطلب کنکور سراسری 1401 در آذربایجان غربی (+فیلم)

دهمین گردهمایی سالانه روسای مراکز بهداشت و درمان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور به میزبانی دانشگاه ارومیه (+فیلم)

گلهای بهاری زینت بخش دانشگاه ارومیه (گزارش تصویری)

دانشگاه اروميه در رسانه ها

تماس با ما

تماس با ما

آدرس : استان آذربايجان غربي - اروميه

کيلومتر 11 جاده سرو - دانشگاه اروميه

شماره تلفنخانه : 43-32752741-044

کدپستي : 5756151818

صندوق پستي : 165

پست الکترونيکي : publicrelation@urmia.ac.ir