Public Relations News Website

امروز

یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲

دیدار رییس مرکز مطالعات ادیان و اقوام آذربایجان دانشگاه ارومیه با معاون پژوهشی مرکز تحقیقات مشترک اتحادیه اروپا واحد رم ایتالیا

سیدمحمد صالحی رییس مرکز مطالعات ادیان و اقوام آذربایجان دانشگاه ارومیه با مت تئو گوچئونه معاون پژوهشی مرکز تحقیقات مشترک اتحادیه اروپا واحد رم ایتالیا دیدار داشته و در خصوص برگزاری همایش مشترک علمی و معرفی آذربایجان غربی به عنوان پایتخت اقوام و ادیان در جهان اسلام بحث و تبادل نظر کردند.

رییس مرکز مطالعات ادیان و اقوام آذربایجان دانشگاه ارومیه در این جلسه با اشاره به اهداف و رسالت اصلی این مرکز مبنی بر ایجاد گفتمان علمی و همگرایی میان اقوام و پیروان ادیان و مذاهب در راستای احترام به عقاید همه انسانها گفت: دانشگاه ارومیه همکاری علمی و حمایت از طرحهای این چنینی را که موجب همدلی بیشتر میان اقوام و فرق و ادیان الهی می شود را از وظایف خود می داند.

مهمان خارجی نیز در این نشست بر ایجاد زمینه های تعامل و همکاری در خصوص معرفی بهتر آذربایجان غربی و مردم این منطقه به عنوان نماد همزیستی و همدلی میان اقوام مختلف و پیروان ادیان و مذاهب برای گردشگران خارجی تاکید کرد و گفت: شهر ارومیه برای ما مسیحیان سومین شهر مهم دینی در جهان محسوب می شود.

همچنین این مسئول اذعان نمود: پاپ و اساتید دانشگاه هایشان تمایل دارند سفری به ایران و ارومیه داشته باشند که امیدواریم با هماهنگی های لازم با وزارت خانه ها این سفر به زودی محقق شود.

نشست مذکور چهارم اردیبهشت ماه در محل مرکز مطالعات ادیان و اقوام آذربایجان دانشگاه ارومیه در پردیس شهر دانشگاه برگزار شد.

 

چند رسانه ای

با حضور بیش از 1500 دانشجو؛ گفت و گوی بی واسطه دانشجویان با سخنگوی دولت سیزدهم در دانشگاه ارومیه برگزار شد

گزارش جامع سفر وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به استان آذربایجان غربی

رقابت 69956 داوطلب کنکور سراسری 1401 در آذربایجان غربی (+فیلم)

دهمین گردهمایی سالانه روسای مراکز بهداشت و درمان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور به میزبانی دانشگاه ارومیه (+فیلم)

گلهای بهاری زینت بخش دانشگاه ارومیه (گزارش تصویری)

دانشگاه اروميه در رسانه ها

تماس با ما

تماس با ما

آدرس : استان آذربايجان غربي - اروميه

کيلومتر 11 جاده سرو - دانشگاه اروميه

شماره تلفنخانه : 43-32752741-044

کدپستي : 5756151818

صندوق پستي : 165

پست الکترونيکي : publicrelation@urmia.ac.ir