Public Relations News Website

امروز

پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳

دیدار رییس مرکز مطالعات ادیان و اقوام آذربایجان دانشگاه ارومیه با معاون پژوهشی مرکز تحقیقات مشترک اتحادیه اروپا واحد رم ایتالیا

سیدمحمد صالحی رییس مرکز مطالعات ادیان و اقوام آذربایجان دانشگاه ارومیه با مت تئو گوچئونه معاون پژوهشی مرکز تحقیقات مشترک اتحادیه اروپا واحد رم ایتالیا دیدار داشته و در خصوص برگزاری همایش مشترک علمی و معرفی آذربایجان غربی به عنوان پایتخت اقوام و ادیان در جهان اسلام بحث و تبادل نظر کردند.

رییس مرکز مطالعات ادیان و اقوام آذربایجان دانشگاه ارومیه در این جلسه با اشاره به اهداف و رسالت اصلی این مرکز مبنی بر ایجاد گفتمان علمی و همگرایی میان اقوام و پیروان ادیان و مذاهب در راستای احترام به عقاید همه انسانها گفت: دانشگاه ارومیه همکاری علمی و حمایت از طرحهای این چنینی را که موجب همدلی بیشتر میان اقوام و فرق و ادیان الهی می شود را از وظایف خود می داند.

مهمان خارجی نیز در این نشست بر ایجاد زمینه های تعامل و همکاری در خصوص معرفی بهتر آذربایجان غربی و مردم این منطقه به عنوان نماد همزیستی و همدلی میان اقوام مختلف و پیروان ادیان و مذاهب برای گردشگران خارجی تاکید کرد و گفت: شهر ارومیه برای ما مسیحیان سومین شهر مهم دینی در جهان محسوب می شود.

همچنین این مسئول اذعان نمود: پاپ و اساتید دانشگاه هایشان تمایل دارند سفری به ایران و ارومیه داشته باشند که امیدواریم با هماهنگی های لازم با وزارت خانه ها این سفر به زودی محقق شود.

نشست مذکور چهارم اردیبهشت ماه در محل مرکز مطالعات ادیان و اقوام آذربایجان دانشگاه ارومیه در پردیس شهر دانشگاه برگزار شد.

 

چند رسانه ای

با حضور بیش از 1000 دانشجو؛ مراسم گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه ارومیه برگزار شد

با حضور بیش از 1500 دانشجو؛ گفت و گوی بی واسطه دانشجویان با سخنگوی دولت سیزدهم در دانشگاه ارومیه برگزار شد

گزارش جامع سفر وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به استان آذربایجان غربی

رقابت 69956 داوطلب کنکور سراسری 1401 در آذربایجان غربی (+فیلم)

دهمین گردهمایی سالانه روسای مراکز بهداشت و درمان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور به میزبانی دانشگاه ارومیه (+فیلم)

گلهای بهاری زینت بخش دانشگاه ارومیه (گزارش تصویری)

دانشگاه اروميه در رسانه ها

تماس با ما

تماس با ما

آدرس : استان آذربايجان غربي - اروميه

کيلومتر 11 جاده سرو - دانشگاه اروميه

شماره تلفنخانه : 43-32752741-044

کدپستي : 5756151818

صندوق پستي : 165

پست الکترونيکي : publicrelation@urmia.ac.ir