Public Relations News Website

امروز

سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲

اعطای جایزه های تحصیلی به دانشجویان برتر کشور در سال تحصیلی 97-1396

آنچه در ذیل می آید دربرگیرنده شرایط بهره مندی دانشجویان از تسهیلاتی است که بنیاد ملی نخبگان برای اعطاء به دانشجویان برتر در نظر گرفته است.

 

بنياد ملّی نخبگان بر اساس آيين‌نامه «اعطای جايزه‌های تحصيلی به دانشجويان صاحب استعداد برتر» تسهيلات ويژه‌ای را از قبيل راتبه دانشجويی، اعتبار آموزش‌ياری، اعتبار پژوهش‌ياری، اعتبار فن‌ياری، اعتبار توان‌مندی آموزشی، اعتبار ارتباطات علمی، اعتبار توان‌مندی كارآفرينی و ... در قالب چهار جايزه آموزش، پژوهش، فنّاوری و فرهنگ به دانشجويان صاحب استعداد برتر دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های كشور اعطا می كند.

مهلت ثبت نام: از 16 خردادماه تا 6 شهریورماه 1396

 

شرايط بهره‌مندی از آن و مهم‌ترين نكات اين جوايز به شرح زير است:

 

1. دانشجويان دوره‌های كارشناسی، كارشناسی ارشد، دکتری حرفه‌ای، دكتری تخصصی  همۀ رشته‌ها و دوره‌های تخصص و فوق‌ تخصص رشته‌های علوم پزشکی كه در سال‌های مجاز تحصيل (دانشجويان دوره كارشناسی چهار سال، دانشجويان دوره كارشناسی ارشد دو سال، دانشجویان دوره دكتری حرفه‌ای هفت سال، دانشجويان دوره دكتری تخصصی و دوره‌های تخصص علوم پزشکی چهارسال و دانشجویان دوره‌های فوق تخصص در رشته‌های علوم پزشکی سه سال) در هر یک از دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالی وابسته به وزارت علوم، تحقيقات و فنّاوري، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی یا دانشگاه آزاد اسلامی تحصيل می كنند، می توانند از اين جوايز بهره‌مند شوند.

2. بررسی پرونده دانشجويان منوط به ثبت كامل اطلاعات متقاضی در سامانه اطلاعاتی بنياد ملّی نخبگان (soraya.bmn.ir)  و سپس انتخاب گزينه «شروع فرایند» در فرايند «درخواست بررسی پرونده برای جایزه‌های تحصیلی» در بخش «درخواست‌ها»ی سامانه است.

3. شرط لازم: متقاضيان براي بهره‌مندی از اين جوايز بايد دارای دست‌كم يكی از ويژگی های زير و حائز بيشترين امتياز از فعاليت‌های نخبگانی باشند:

 

الف.كسب مدال طلا، نقره يا برنز در المپيادهای دانش‌آموزی ملّی و جهانی؛

 

ب. كسب رتبه برتر در آزمون‌های سراسری ورود به دانشگاه‌های كشور (رتبه‌های كشوری زير 1000 ورود به دوره كارشناسی يا دكتری حرفه‌ای در گروه‌های رياضی و فنّی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر يا زبان‌های خارجی و رتبه‌های زير 50 در مجموعه امتحانی در دوره كارشناسی ارشد)؛

 

ج. كسب رتبه اول تا سوم در المپيادهای ملّی دانشجويی؛

 

د. كسب رتبه برتر در آزمون‌های سراسری علوم پزشكی كشور اعم از آزمون‌های جامع علوم پایه، پيش‌كارورزی، دستياری در رشته‌های پزشكی، دندان‌پزشكی و داروسازی و دستياری فوق تخصصی پزشكی؛

 

ه. كسب عنوان دانشجوی ممتاز دانشگاه؛

 

و. كسب عنوان دانشجوی نمونه كشوری؛

 

ز. برگزيده شدن در جشنواره‌های علمی، پژوهشی،‌ فنّاورانه مورد تأييد بنياد؛

 

ح. برگزیدگان هنری، ادبی يا قرآنی(بر اساس مقررات بنیاد)؛

 

ط. برگزيده شدن در مسابقه‌های ملی و جهانی مهارت؛

 

ي. ثبت اختراع برگزيده بر اساس آيين‌نامه شناسايی و پشتيبانی از اختراع‌های برگزيده.

 

4. شرط کافی: دانشجويان بايد اولاً حدنصاب مورد تأیید بنیاد را از فعاليت‌های نخبگانی (شامل فعالیت­ های فنّاورانه، پژوهشی و آموزشی) به‌دست آورند و ثانياً دارای بيشترين امتياز در بين ساير متقاضيان باشند.

 

يادآوري: بررسی داشتن حد نصاب لازم و کسب بیشترین امتیاز در بین متقاضیان، بر اساس فعالیت‌های نخبگانیِ اعلامیِ متقاضی، توسط سامانه اطلاعاته بنياد محاسبه و نتیجۀ آن از طریق سامانه به متقاضی اعلام می‌شود.

 

 

5. مصاديق فعاليت‌های نخبگانی دارای امتياز به شرح زير است:

 

الف. موفقيت‌های علمی در دانشگاه (آموزشی، پژوهشی، فنّاورانه و ...)؛

 

ب. كسب رتبه برتر در آزمون‌های علمی (مانند كنكور، آزمون­های سراسری علوم پزشكی، المپيادهای دانشجويی و ...)؛

 

ج ‍. برگزيده شدن در جشنواره‌های علمی، پژوهشی،‌ فنّاورانه مورد تأیید بنياد (مانند جشنواره ­های خوارزمی، رازی، فارابی، رويش و ...)؛

 

د. برگزيده شدن در جشنواره‌های معتبر ادبی و هنری يا فعاليت‌های قرآنی مورد تأييد بنياد.

 

6. با توجه به اينكه امتيازهای دانشجويان به كمك نرم‌افزار تخصصی محاسبه مي‌شود لازم است:

1-6. همه اطلاعات به طور كامل در سامانه بارگذاری شود.

2-6. فرصت نهايی براي تكميل پرونده و ارائه درخواست، ششم شهریور ماه سال جاری است و ضروری است دانشجويان اطلاعات خود را به همراه مدارك مثبته حداكثر تا اين تاريخ در سامانه اطلاعاتی بنياد بارگذاری كنند و سپس گزينه «شروع فرایند» را در فرايند «درخواست بررسی پرونده برای جایزه‌های تحصیلی» در بخش «درخواست‌ها»ی سامانه انتخاب كنند.

يادآوري مهم 1: ملاک محاسبه میانگین کل دانشجو در طول تحصیل، میانگین کسب‌شده دانشجو تا تاریخ 1396/6/1 است و با توجه به بسته شدن سامانه اطلاعاتی در تاریخ 1396/6/6، لازم است دانشجویان آخرین میانگین کلّ خود را حداکثر تا این تاریخ در سامانه ثبت کنند.

يادآوري مهم 2: چنانچه در هر مرحله از بررسی مشخص شود متقاضی اطلاعاتی خلاف واقع را بارگذاری كرده است، متقاضی نه‌ فقط از اين جايزه بلكه از تمامی تسهيلات بنياد محروم می شود و عدم صداقت وی به دستگاه‌های ذی ربط اعلام و به لحاظ حقوقی موضوع پيگيری می شود.

يادآوري مهم 3: تحويل اطلاعات،‌ بررسی اطلاعات و اعلام نتايج صرفاً از طريق سامانه اطلاعاتی بنياد و به شكل الكترونيكی صورت می پذيرد.

چند رسانه ای

با حضور بیش از 1500 دانشجو؛ گفت و گوی بی واسطه دانشجویان با سخنگوی دولت سیزدهم در دانشگاه ارومیه برگزار شد

گزارش جامع سفر وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به استان آذربایجان غربی

رقابت 69956 داوطلب کنکور سراسری 1401 در آذربایجان غربی (+فیلم)

دهمین گردهمایی سالانه روسای مراکز بهداشت و درمان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور به میزبانی دانشگاه ارومیه (+فیلم)

گلهای بهاری زینت بخش دانشگاه ارومیه (گزارش تصویری)

دانشگاه اروميه در رسانه ها

تماس با ما

تماس با ما

آدرس : استان آذربايجان غربي - اروميه

کيلومتر 11 جاده سرو - دانشگاه اروميه

شماره تلفنخانه : 43-32752741-044

کدپستي : 5756151818

صندوق پستي : 165

پست الکترونيکي : publicrelation@urmia.ac.ir