Public Relations News Website

امروز

چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲

اطلاعیه معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ارومیه

در ارتباط با آموزش مجازی و شرایط به وجود آمده در ترم 982

دانشجویان عزیز دانشگاه ارومیه

با سلام و آرزوی تندرستی و توفیق برای یکایک شما عزیزان، همة ما نیک می­دانیم که کشور سرفرازمان مدتی است که درگیر مبارزه با ویروسی است که متأسفانه تا به حال خویشان و دوستانی را از ماگرفته و تعدادی را در بستر بیماری قرار­داده است؛ همگی اطمینان داریم که به حول و قوة الهی بزودی از این دورة تلخ نیز با سربلندی بیرون خواهیم آمد و آن گاه است که باید برای جبران مافات عزم آهنین،تعهد دینی و ملی را با تخصصِ فراگرفته شده در دوران تحصیل به خدمت بگیریم و برای آیندة روشن سرزمین عزیزمان از هیچ تلاشی کوتاه نیاییم.

دانشگاه ارومیه همراه با سیاست­های وزارت متبوع برای استمرار بخشیدن به جریان قطع ناشدنی علم­اندوزی، برای ایامی که حفظ تندرستی و جان ارزشمند شما عزیزان و اعضای محترم هیئت علمی، برنامة آموزش حضوری را تعطیل کرده، سامانة آموزش مجازی را به خدمت گرفته تا از راه دور همکاران هیئت علمی بتوانند توانمندیهای آموزشی را طبق سرفصل­های مصوب به شما گرامیان منتقل نمایند. ضمن سپاس از همراهی شایستة ستایش اساتید محترم، از شما عزیزان انتظار می­رود که با درک شرایط جاری کشور، با شرکت در کلاس­های آنلاین و آفلاین، اساتید خود را در انجام بهینة وظایفشان یاری فرمایید. آموزش دانشگاه برای تسهیل امر آموزش دانشجویان مصوّبات فوق العادة خود را به شرح زیر به استحضار می رساند:

1ـ کلاس های درسی مقاطع ارشد و دکتری در صورت عدم تکمیل سرفصل، با درخواست استاد درس برای ترم 982 به صورت «ناتمام» ثبت خواهد شد تا با تکمیل سرفصل با برگزاری کلاس حضوری،حداکثر تا آخر ترم991 تبدیل به نمره گردد.

2ـ بنا به تشخیص شورای گروه آموزشی، برخی از دروس مقطع کاردانی و کارشناسی می­تواند به صورت خود خوان ارائه شود و دانشجویان بعد از فراگرفتن محتوای درس از طریق منبع یا منابع معرفی شده از سوی استاد درس و برگزاری جلسات آنلاین رفع اشکال از طریق سامانة آموزش مجازی، در آخر ترم موفق به شرکت در آزمون نهایی شوند.

3ـ در صورت درخواست حذف درس یا دروسی از واحدهای انتخاب شدة ترم 982 توسط دانشجویان کارشناسی، استاد درس تنها می­تواند با درخواست20% از دانشجویان کلاس براساس اولویت های تعیین شده توسط شورای گروه موافقت نماید. سامانة درخواست حذف درس بزودی راه اندازی خواهد شد و موعد حذف متعاقباً به اطلاع دانشجویان خواهد رسید.

تبصره ـ واحدهای ارائه شده در نیمسال982 قابل تکرار و ارائه در ترم991 نخواهد بود. بنابراین مسئولیت تبعاتِ حذف درس، از جمله محدودیت در انتخاب واحد ترم بعد به علت عدم رعایت پیشنیاز دروس، به عهدة خود دانشجو خواهدبود.

4ـ با توجه به امکانات و تسهیلات فراهم شده جهت استمرار آموزش دانشجویان، درخواست حذف بدون احتساب در سنوات تحصیلی مگر در موارد حاد و با تشخیص کمیسیون بررسی موارد خاص قابل پذیرش نخواهد بود.

5ـ اگر بر اساس مصوبات شورای مقابله با ویروس کرونا و سیاست های ابلاغی از سوی وزارت متبوع، ناگزیر از ادامة نیمسال جاری به صورت مجازی باشیم، جهت فراهم آوردن فرصت بیشتر برای دانشجویان و اساتید برای تکمیل سرفصل و ارتقای کیفیت آموزش، ترم 982 می­تواند تا 15 مرداد ماه سال جاری ادامه یابد. امتحانات ترم در بازة زمانی 15 مرداد تا 5 شهریور برگزار خواهد شد.

6ـ دانشجویان عزیز باید مطابق برنامة درسی خود، در ایام و ساعات تعیین شده به سامانة آموزش مجازی مراجعه فرمایند تا مطالب ارائه شده از طرف استاد درس را چه بصورت آنلاین یا آفلاین فراگیرند و بدین ترتیب حضور خود را در سامانه ثبت نمایند.

7ـ واحدهای عملی مقاطع کاردانی و کارشناسی، حسب تشخیص استاد و شورای گروه اگر قابل ارائه بصورت مجازی باشد قابل اجرا و ارائه خواهد بود و گرنه در ترم982 درسهای مذکور بصورت «ناتمام» ثبت خواهد شد تا در فرصت های بعد، پس از برگزاری حضوری کلاس­های مذکور، حداکثر تا آخر ترم 991 تبدیل به نمره گردند.

8ـ واحدهای درسی گروه معارف اسلامی براساس اطلاعیه ­های صادر شده از سوی نهاد نمایندگی رهبری از طریق سامانة مخصوص و اعلام شده قابل دریافت و فراگیری است.

9- با توجه به اینکه امکان حضور فیزیکی دانشجویان در تمامی مقاطع در دانشگاه تا اطلاع ثانوی امکان پذیر نمی باشد، برای آن دسته از دانشجویان که آماده ارائه پروپوزال و یا جلسه دفاع از پایان نامه و یا رساله خود هستند، سامانه ای مجازی در این خصوص به زودی راه اندازی خواهد شد که در اطلاعیه های بعدی جزییات آن بیان می شود. 

معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ارومیه

چند رسانه ای

با حضور بیش از 1000 دانشجو؛ مراسم گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه ارومیه برگزار شد

با حضور بیش از 1500 دانشجو؛ گفت و گوی بی واسطه دانشجویان با سخنگوی دولت سیزدهم در دانشگاه ارومیه برگزار شد

گزارش جامع سفر وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به استان آذربایجان غربی

رقابت 69956 داوطلب کنکور سراسری 1401 در آذربایجان غربی (+فیلم)

دهمین گردهمایی سالانه روسای مراکز بهداشت و درمان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور به میزبانی دانشگاه ارومیه (+فیلم)

گلهای بهاری زینت بخش دانشگاه ارومیه (گزارش تصویری)

دانشگاه اروميه در رسانه ها

تماس با ما

تماس با ما

آدرس : استان آذربايجان غربي - اروميه

کيلومتر 11 جاده سرو - دانشگاه اروميه

شماره تلفنخانه : 43-32752741-044

کدپستي : 5756151818

صندوق پستي : 165

پست الکترونيکي : publicrelation@urmia.ac.ir