Public Relations News Website

امروز

دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲

پایگاه استنادی علوم جهان اسلام برای اولین بار در سال ۱۳۹۹ رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان را بر اساس حوزه‌های موضوعی (ISC World University Rankings by Subject) برای بیش از ۲۰۰۰ دانشگاه از سراسر دنیا منتشر کرد. در این رتبه‌بندی دانشگاه‌ها براساس حوزه‌های موضوعی در ۶ رده اصلی یعنی علوم طبیعی، مهندسی و فناوری، علوم پزشکی بهداشت، علوم کشاورزی، علوم اجتماعی و علوم انسانی و بر اساس چهار معیار کلی پژوهش (مانند تعداد مقالات و تعداد استنادات به آن‌ها، با وزن 60)، آموزش (تعداد اعضای هیئت علمی پر استناد، با وزن 10)، فعالیت بین‌المللی (مانند تعداد همکاری دانشگاه در انتشار مقالات بین المللی، با وزن 15) و نوآوری (تعداد هم‌انتشاری با صنعت، با وزن 15) با هم مقایسه می‌شوند. با این حال، تنها دانشگاه‌هایی در این رتبه‌بندی جای می‌گیرند که در هر حوزه موضوعی به لحاظ تعداد انتشارات در آن حوزه در بین ۷۰۰ دانشگاه اول جهان باشند. از کشور عزیزمان، ۳۵ دانشگاه (اعم از جامع، علوم پزشکی و صنعتی) در حوزه‌های مختلف موضوعی صاحب امتیاز لازم برای حضور در این رتبه‌بندی شده‌اند.

به گزارش معاون پژوهش و فناوری، دانشگاه ارومیه در زیر رده مهندسی مکانیک از رده حوزه مهندسی و فناوری (شمال زیررده‌‌های مهندسی برق، الکترونیک، عمران، مهندسی مکانیک، مواد، مهندسی شیمی، مهندسی پزشکی، محیط زیست، بیوتکنولوژی محیطی، بیوتکنولوژی صنعتی، فناوری نانو و سایر علوم مهندسی و فنآوریهای دیگر) رتبه 500-451 راکسب کرده است. شانزده دانشگاه از ایران موفق به کسب رتبه در این زیررده شده‌اند.

در رده علوم کشاورزی (شامل زیررده‌های کشاورزی، جنگلداری و شیلات، علوم دامی و فرآورده‌های لبنی، دامپزشکی و سایر علوم کشاورزی) 13 دانشگاه از ایران حضور دارند و دانشگاه ارومیه با کسب رتبه 500-451 پس از دانشگاه‌های تهران، تربیت مدرس، فردوسی مشهد، صنعتی اصفهان، شیراز و  تبریز و بالاتر از دانشگاه‌های بوعلی سینا، رازی، علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری، شهرکرد و گیلان جای گرفته است.

هیئت رییسه دانشگاه ضمن شکرگزاری به درگاه خداوند متعال، این موفقیت را به خانواده دانشگاه ارومیه تبریک عرض نموده و از زحمات و خدمات ارزنده کلیه دانشگاهیان عزیر به ویژه همکارانی که نقش سازنده و موثری در ارتقای جایگاه دانشگاه دارند صمیمانه قدردانی می‌نماید. امیدوار است در آینده شاهد حضور دانشگاه در دیگر رشته‌های موضوعی و زیررده‌های آن‌ها باشیم. 

 

پربازدیدهای هفته اخیر

چند رسانه ای

با حضور بیش از 1000 دانشجو؛ مراسم گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه ارومیه برگزار شد

با حضور بیش از 1500 دانشجو؛ گفت و گوی بی واسطه دانشجویان با سخنگوی دولت سیزدهم در دانشگاه ارومیه برگزار شد

گزارش جامع سفر وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به استان آذربایجان غربی

رقابت 69956 داوطلب کنکور سراسری 1401 در آذربایجان غربی (+فیلم)

دهمین گردهمایی سالانه روسای مراکز بهداشت و درمان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور به میزبانی دانشگاه ارومیه (+فیلم)

گلهای بهاری زینت بخش دانشگاه ارومیه (گزارش تصویری)

دانشگاه اروميه در رسانه ها

تماس با ما

تماس با ما

آدرس : استان آذربايجان غربي - اروميه

کيلومتر 11 جاده سرو - دانشگاه اروميه

شماره تلفنخانه : 43-32752741-044

کدپستي : 5756151818

صندوق پستي : 165

پست الکترونيکي : publicrelation@urmia.ac.ir