Public Relations News Website

امروز

سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲

آزاد اندیشی راهکاری در جهت تمدن سازی اسلامی و رشد علم و تولید فناوری و فرهنگ

  اگر بخواهیم در زمینه گسترش و توسعه واقعیِ فرهنگ و اندیشه و علم حقیقتاً کار کنیم، احتیاج داریم به اینکه از مواهب خدادادی و در درجه اوّل آزاداندیشی استفاده کنیم (بیانات مقام معظم رهبری در دیدار اعضای انجمن اهل قلم، 7 بهمن 1381).

 فکر کنید، بگویید، بنویسید، در مجامعِ خودتان منعکس کنید، آن کرسی‌های آزاداندیشی را که من 100 بار ‌ـ‌با کم و زیادش‌ـ تأکید کرده‌ام راه بیندازید و این‌ها را هی آنجا بگویید. این می‌شود یک فضا. وقتی یک فضای گفتمانی به وجود آمد، همه در آن فضا فکر می‌کنند، همه در آن فضا جهت‌گیری پیدا می‌کنند، همه در آن فضا کار می‌کنند. آزاداندیشی در جامعه‌ی ما یک شعار مظلوم است. تا گفته می‌شود آزاداندیشی، عده‌ای فوری خیال می‌کنند که بناست همه‌‌ی بنیان‌های اصیل در هم شکسته شود و آن‌ها چون به آن بنیان‌ها دلبسته‌اند، می‌ترسند. عده‌ای دیگر هم تلقی می‌کنند که با آزاداندیشی باید این بنیان‌ها شکسته شود. هر 2 گروه به آزاداندیشی ‌ـ‌که شرطِ لازم برای رشد فرهنگ و علم است‌ـ ظلم می‌کنند (بیانات مقام معظم رهبری در دیدار جمعی از نخبگان و برگزیدگان علمی، 13 مهر 1390).

در عمل به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر تحقق کیفی کرسیهای آزاداندیشی، معاونت فرهنگی و اجتماعی اقدام به برگزاری سلسه جلسات کرسی های آزاد اندیشی نموده است که تاکنون در این راستا 8 جلسه همراه با استقبال پرشور اساتید برپا شد و اینک بر آنیم که جلسه نهم آن را 8 ام دی ماه 99 با عنوان "بررسی گفتمان شهید حاج قاسم سلیمانی" بصورت مجازی برگزار نماییم.

کارگاه مذکور ویژه اساتید و به شیوه گفتگوی متقابل و همراه با پرسش و پاسخ خواهد بود لذا متقاضیان در دو گروه فعال و ناظر می توانند برای شرکت در این سلسله کرسیها ثبت نام نمایند.

گروه فعال: گروه مشارکت کننده در اظهارنظر و بحث و گفتگو

گروه ناظر: گروه استماع کننده مباحث بدون اظهارنظر

علاقمندان جهت ثبت نام می توانند با ذکر مشخصات (نام و نام خانوادگی، دانشکده مربوطه،گروه موردنظر جهت شرکت -قید عنوان فعال یا ناظر کفایت میکند-) 

به شماره همراه ۰۹۳۶۹۷۶۸۹۰۳ صرفاً از طریق شبکه های مجازی داخلی و خارجی (سرکار خانم اسماعیلی) نسبت به ثبت نام تا تاریخ 6ام دی ماه 99 اقدام نمایند.

 

برای شرکت کنندگان گواهی شرکت در فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی صادر خواهد شد و امتیاز گروه فعال دو برابر گروه ناظر لحاظ می گردد.

 معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ارومیه

چند رسانه ای

با حضور بیش از 1500 دانشجو؛ گفت و گوی بی واسطه دانشجویان با سخنگوی دولت سیزدهم در دانشگاه ارومیه برگزار شد

گزارش جامع سفر وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به استان آذربایجان غربی

رقابت 69956 داوطلب کنکور سراسری 1401 در آذربایجان غربی (+فیلم)

دهمین گردهمایی سالانه روسای مراکز بهداشت و درمان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور به میزبانی دانشگاه ارومیه (+فیلم)

گلهای بهاری زینت بخش دانشگاه ارومیه (گزارش تصویری)

دانشگاه اروميه در رسانه ها

تماس با ما

تماس با ما

آدرس : استان آذربايجان غربي - اروميه

کيلومتر 11 جاده سرو - دانشگاه اروميه

شماره تلفنخانه : 43-32752741-044

کدپستي : 5756151818

صندوق پستي : 165

پست الکترونيکي : publicrelation@urmia.ac.ir