Public Relations News Website

امروز

چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰

با توجه به اینکه اخیرا عده ای در فضای مجازی، سوالات و انتقادات و شبهاتی  به عملکرد مدیران دانشگاه در طول دوره ۸ ساله مطرح نموده و بنوعی عملکرد آن ها را زیر سوال می برند، ریاست محترم دانشگاه ضمن تاکید بر آزاد بودن انتقاد از عملکرد مدیران، از روابط عمومی درخواست کرده اند با احصا این شبهات و انتقادات، پاسخ و موضع دانشگاه را شفاف سازی نمایند.

سوال : چرا مدیریت دانشگاه با ادامه تحصیل بعضی از همکاران مخالفت کرده است؟

 جواب : کسی با تحصیل و ادامه آن مخالفتی در دانشگاه نداشته و ندارد و حتی بسیاری از همکاران از مزایای تحصیلشان بهره مند شده اند. تحصیل حقی است که قانون اساسی به همه اعطا کرده است. چیزی که مطرح گردیده است تحصیل همزمان با اشتغال است. یعنی کارمندی که متعهد شده است روزانه ۸ ساعت از وقت خود را برای دولت اختصاص داده و کار کند نمی تواند در آن ساعت به تحصیل بپردازد.

ثانیا مطابق قانون، تحصیل دکترا تمام وقت است. بنابراین تحصیل دکتری همزمان کارمند شاغل در دانشگاه اشکال قانونی ایجاد می کند.

ثالثا هیات امنای دانشگاه به این دلیل که هزاران نفر فارغ التحصیل دکتری بیکار در کشور وجود دارد، با تبدیل وضع کارکنان دارای مدرک دکترا به هیات علمی بجز موارد استثنایی مخالفت نموده ولی شرکت آن ها در فراخوان هیات علمی و شرکت در یک رقابت علمی با فارغ التحصیلان دانشگاهی را بلامانع اعلام نموده است.

 

چند رسانه ای

دانشگاه اروميه در رسانه ها

تماس با ما

تماس با ما

آدرس : استان آذربايجان غربي - اروميه

کيلومتر 11 جاده سرو - دانشگاه اروميه

شماره تلفنخانه : 43-32752741-044

کدپستي : 5756151818

صندوق پستي : 165

پست الکترونيکي : publicrelation@urmia.ac.ir