Public Relations News Website

امروز

دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

هیات عالی ورزشی و اقتصادی صربستان به دعوت مدیریت تربیت بدنی دانشگاه ارومیه در دانشگاه حضور یافته و بعد از  بازدید از امکانات با معاون و اساتید این دانشگاه در خصوص نحوه تبادل تجارب و همکاری های مشترک گفت و گو کردند.

با حضور دکتر کاشف معاون برنامه، بودجه و مالی، دکتر جوادی معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه ارومیه و دکتر بیرامی سرپرست ورزش و جوانان آذربایجان‌غربی، هیات ورزشی اقتصادی بلگراد صربستان در دومین روز سفر به استان آذربایجان‌غربی از امکانات دانشگاه ارومیه در حوزه ورزش بازدید و با اساتید و مسئولین تربیت بدنی این دانشگاه دیدار و گفت و گو کردند.
در این بازدید که  دکتر فرضعلی پور مدیر تربیت بدنی دانشگاه ارومیه و دکتر توفیقی رییس دانشکده علوم ورزشی نیز حضور داشتند، ابتدا امکانات ورزشی دانشگاه ارومیه در پردیس بین المللی و سپس امکانات دانشگاه در سایت مرکزی از جمله استخر، زمین چمن طبیعی و مصنوعی، سالن های چند منظوره و کلاس‌ها و آزمایشگاه های تخصصی تربیت بدنی انجام شد.

در این نشست دکتر سیدمحمد کاشف معاون برنامه بودجه و مالی دانشگاه ارومیه، اعزام تیم های ورزشی، مبادله اساتید و دانشجو، برقراری همایش و کنفرانس های مشترک، همکاری برای توسعه اماکن ورزشی را به عنوان موضوعاتی که می توان با صربستان همکاری کرد برشمرد.
دکتر فرضعلی پور مدیر تربیت بدنی دانشگاه ارومیه نیز گفت: با توجه به اینکه دانشگاه ارومیه در حال برنامه ریزی برای احداث کمپ تیم های ملی است می توان در این زمینه همکاری مشترکی ایجاد شود.
وی خاطر نشان کرد: آشنایی رئیس آکادمی ورزش بلگراد با دانشگاه ها می تواند به برقراری تبادلات و همکاری بین دانشگاه ارومیه و آکادمی بیش از پیش کمک کند.
در ابتدا این نشست دکتر سجاد بیرامی سرپرست ورزش و جوانان آذربایجان غربی به بیان آمادگی استان برای همکاری های کاربردی و مشترک بین بلگراد و استان تاکید و افزود: در بازدید امروز از امکانات دانشگاه ارومیه با توجه به نزدیکی با مرز امکان همکاری اهمیت بیشتری می یابد.
بیرامی گفت: حوزه های پژوهشی و علمی و ورزش همگانی و قهرمانی می تواند زمینه های تفاهم نامه باشد .
سینیشا یاسنیچ رئیس آکادمی ورزش بلگراد نیز در این نشست هدف از این سفر را ایجاد پل و زمینه ای برای برقراری ارتباط و همکاری های مشترک با استان آذربایجان غربی بیان و خاطر نشان کرد: در بازدید از دانشگاه ارومیه، امکانات قابلی در حوزه ورزش این دانشگاه فعال است و با توجه به هم مرزی این استان با چند کشورهمکاری با این دانشگاه می تواند اهمیت ویژه ای داشته باشد.
یاسنیچ گفت: صربستان مانند ایران کشور بزرگی نیست اما با توجه به تمدن ایران به عنوان یکی از مهد های جهان امکان بهره مندی از فرهنگ این کشور نیز در این زمینه تاثیرگذار باشد.
رئیس آکادمی ورزش بلگراد اضافه کرد: صربستان دررشته های مختلف چون فوتبال، والیبال، بسکتبال و تکواندو افتخارات زیادی کسب کرده ایم که همه این ها با توجه به بهره مندی از جدیدترین علوم و دانش کسب شده است.
وی ادامه داد: طی ماه های آینده، سرپرست ورزش و جوانان آذربایجان غربی برای بازدید از امکانات شهر بلگراد به کشور صربستان سفر خواهندکرد و در این سفر که همزمان با سالروز تاسیس آکادمی ورزش بلگراد است و نشستی نیز در این زمینه برگزار خواهد شد از دانشگاه ارومیه برای حضور نماینده ای از این دانشگاه دعوت می‌کنیم.
یاسنیچ با اشاره به آغاز همکاری های آکادمی با تهران که 12 سال قبل آغاز شد افزود: گذشت زمان امیدها به برقراری همکاری های بیشتر افزایش داد و با توجه به اینکه مهم ترین برنامه آکادمی بلگراد همکاری با گروه های حرفه ایست و اعتقاد داریم با این گروه ها می توان به نتایج موفق و دلخواه رسید، می توانیم این استان و دانشگاه در زمینه مبادله اساتید و دانشجو، تجارب علمی و دانش، برگزاری همایش های مختلف همکاری کرد.
نمانیا بریج حقوقدان هیات صربستانی نیز گفت: در زمینه های مختلف و دروس چون فیزیولوژی ورزشی می توانیم همکاری کنیم و در این زمینه اساتید بنامی با توجه به رسمیت شناخته شدن آکادمی در کمیته بین المللی المپیک در این آکادمی همکاری دارند که می توان به اساتید آلمانی و زوران گائیچ رئیس فدراسیون والیبال صربستان و سرمربی سابق تیم ملی ایران اشاره کرد.
وی اضافه کرد: در این آکادمی بهترین اساتید دروس تئوری وعملی را تدریس می کنند و با توجه به اینکه ایران در برخی رشته ها ابر قدرت است از این روز علاقمند هستیم در این زمینه با ایران همکاری داشته باشیم و از اساتید و کارشناسان ایرانی در آکادمی بهره مند شویم.
بریج خاطر نشان کرد: با توجه به اهمیتی که آکادمی ورزش بلگراد در ورزش صربستان دارد در آخرین المپیک در ژاپن بیشتر مدال ها از ورزشکاران این آکادمی کسب شد این همکاری می تواند برای دو طرف بسیار با اهمیت باشد.

در ادامه جلسه اساتید دانشکده علوم ورزشی دانشگاه ارومیه نیز نکات نظراتی با موضوع ظرفیتهای علمی پژوهشی دانشگاه بیان نمودند.
در این نشست همچنین قرار شد هیاتی از صربستان در کنفرانس ورزشی دانشگاه ارومیه که طی چهار ماه آینده برگزار می شود حضور یابند.

پربازدیدهای هفته اخیر

چند رسانه ای

با حضور بیش از 1000 دانشجو؛ مراسم گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه ارومیه برگزار شد

با حضور بیش از 1500 دانشجو؛ گفت و گوی بی واسطه دانشجویان با سخنگوی دولت سیزدهم در دانشگاه ارومیه برگزار شد

گزارش جامع سفر وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به استان آذربایجان غربی

رقابت 69956 داوطلب کنکور سراسری 1401 در آذربایجان غربی (+فیلم)

دهمین گردهمایی سالانه روسای مراکز بهداشت و درمان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور به میزبانی دانشگاه ارومیه (+فیلم)

گلهای بهاری زینت بخش دانشگاه ارومیه (گزارش تصویری)

دانشگاه اروميه در رسانه ها

تماس با ما

تماس با ما

آدرس : استان آذربايجان غربي - اروميه

کيلومتر 11 جاده سرو - دانشگاه اروميه

شماره تلفنخانه : 43-32752741-044

کدپستي : 5756151818

صندوق پستي : 165

پست الکترونيکي : publicrelation@urmia.ac.ir